Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen étkezéssel kapcsolatos...

Ilyen étkezéssel kapcsolatos problémában tud segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés

Extrém válogatós vagyok. Ez így tudom nagyon komolytalannak hangzik, mert sokan válogatósak, de nálam ez elég magas szinten van. A családdal sem ülök már le enni, mert nem tudok rendesen enni. Minden ételnek meg kell legyen egy adott állaga, színe, ha valamiben eltér a megszokottól, akkor nem eszem belőle. Krumpli, rizs, bulgur, esetleg tészta meg csirke. Főtt ételből ezeknek kívül semmit nem vagyok hajlandó megenni, elkészíteni és tárolni sem. Gyümölcsöket szeretem, meg zöldségek közül a répát. Mostanában sokat fogytam, mert nem akarok enni valamiért. Nincs étvágyam, egyszerűen undorodom az ételtől. Ez az érzés egyszer előjön aztán eltűnik (kb.egy hónap), majd megint előjön. Más ételektől egyszerűen félek. Ha idegen ételt látok összeszorul a gyomrom. Ha hozzá kell érjek, akkor remegek és sírok vagy ordítozni kezdek. Teljesen kikelek olyankor magamból és nem tudok semmit sem csinálni. A legdurvább eset 2 éve volt. Testvérem pici gyerek összekente a kezemet majonézzel. Igyekeztem nem kiborulni, gyors elszaladtam lemosni, de otthon konkrétan lekapartam a bőrt a kezemről. Levágni akartam először, de sikerült felképelnem magamat.


Ilyen gonddal pszichológus foglalkozik? Kit kéne felkeressek?



2020. dec. 13. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első körben mindenképp pszichológus
2020. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tabbouleh ***** válasza:

Huh, én anorexiás vagyok, de te még engem is überelsz.

Pszichológushoz menj el, ha nem segít, akkor úgyis továbbít pszichiáterhez.

Hova valósi vagy?

2020. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Ez inkább valamiféle kényszerességnek tűnik. Mindenképp próbálj meg szakemberhez fordulni.
2020. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!