Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elmondani a pszichológus...

Félek elmondani a pszichológusnak a szüleimhez fűződő kapcsolatom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyke gyerek vagyok. A szüleim azt mondják mindent megadtak nekem mindent, de én ezt nem így érzem. Gondolkodtam az elköltözésen, de azt mondták úgy se tudnék egyedül megélni, meg azt is ha elmennék többet nem költözhetnék haza ha valami bajom lenne. Nincs barátom. Szerintük jobb, ha otthon maradok, mert nem vagyok önálló. Ha vesznek nekem valamit azt nem önzetlenül teszik, hanem utána felhánytorgatják. Pedig nem is kértem hogy vegyék meg.


Nem tudom hogy emiatt lehet-e önbizalom hiányom, de abban szenvedek. Járok ezzel pszichológushoz, de még neki se mondtam semmit a szüleimről. l/24


2019. nov. 7. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor van értelme a pszichológusnak, ha őszinte vagy hozzá.
2019. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Mond el. Akkor kapsz reális képet magadról.
2019. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mitől félsz? Nem mondhatja el senkinek. Kigúnyolni se fog. És valószínűleg találkozott már hasonló esettel. Elhiszem, hogy rossz róla beszélni, de anélkül nem nagyon fog tudni segíteni.

És igen, simán lehet emiatt önbizalomhiányod, ha évek óta így bánnak veled. :/

2019. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Már azért is bátor voltál hogy ezt megosztottad velünk!😎 Viszont próbáltál már beszélni a szüleiddel?lehet hogy az a legjobb ha írsz nekik egy levelet. Mert úgy jól át tudod gondolni a szavaidat, ők is többször el tudják majd olvasni. Egyébként ahhoz hogy megtud a szüleid miért olyanok amilyenek kérdezd őket a gyermekkorukról, hogy ők hogyan éltek meg dolgokat és milyen kapcsolatban voltak a születőkkel. Ebből sok minden kiderülhet...a leveledben pedig netámadd őket, ne is arról írj mit sikálnak rossz, hanem inkább az érzéseidről írj.. szívesen küldenék neked egy linket egy jó kis cikkről ha írsz nekem e-mail címet
2019. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!