Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondana a pszichológusom,...

Mit mondana a pszichológusom, ha beszélnék neki a nemi identitásommal kapcsolatos problémámról?

Figyelt kérdés

Eddig összesen 2 alkalommal voltam nála. Elég sok problémám van, tehát pl szorongás, öngyilkossági hajlam, hangulatingadozások, étkezési zavar, motiválatlanság... stb.


Mindenről őszintén beszámoltam neki, de egy (pontosabban kettő) dologról nem mertem. 18 éves fiú vagyok, de néhány hónapja jöttem rá és vallottam be magamnak, hogy én nem szeretek fiú lenni és mindig is arról álmodoztam, hogy lány legyek. Természetesen szerintem bőven beérném azzal is, ha már egy fokkal mernék lányosabb fiú lenni, de annyira szorongok és rettegek ettől a témától és a következményeitől, hogy nem merek semmit sem lépni, így viszont könnyen meglehet, hogy az ezekkel kapcsolatos szorongásaimnak, elnyomott vágyaimnak, érzéseimnek is köze van a fent említett problémáimhoz (a másik dolog, amiről nem beszéltem neki az a szexuális identitásom, tehát fogalmam sincs, hogy melyik nemhez vonzódom és ez is nagyon aggaszt és idegesít).


Gondolkodtam rajta, hogy a következő alkalommal muszáj vagyok elmondani ezt neki, mert lényegében ameddig ez a probléma nem oldódik meg, addig felesleges bármi másba belekezdenünk, hiszen szinte ez az egyetlen dolog, ami minden egyes percemet meghatározza, és, ha jól érezném magam a bőrömben/merném jól érezni magam, akkor bizonyára könnyebb lenni a többi dologgal szembeszállni.


Azonban félek a reakciójától... Alapból nagyon kínos és megalázó elképzelni, ahogyan ezt bevallom neki és az utána következő lehetséges kérdései is...


2018. ápr. 21. 09:48
 1/3 anonim válasza:
Szia! Mindenképp mondd el neki, hiszen az összes fent felsorolt problémád valószínűleg kivétel nélkül ebből fakad. Én 2 évig éltem egy rossz párkapcsolatban, nem mertem kimondani a problémáimat, nem mertem szakítani. Tudom, hogy kívülről könnyű tanácsokat adni, de tényleg csak az segít ha elég bátor vagy szembenézni az igazsággal, még akkor is ha nehéz, kellemetlen vagy félsz a reakcióktól. És amíg nem mondod ki addig nem is fogod megtudni, hogy mekkora ajándékot assz azzal saját magadnak, ha vállalod önmagad. Én szerencsére már kinőttem ebből a korszakból, amikor nagyon befojásolnak az emberek véleményei, de megértem, hogy félsz. Hozzáteszem rengeteg ismerősöm van aki ,,más'' de büszkén élik ezzel együtt az életüket mert nem féltek kimondani az igazat...és jópáran még most is csak 17 évesek szóval nem azon múlik mennyi vagy. A pszichológusodnak mindenképp mondd el, mert így csak sötétben tapogatózik és nem tud segíteni...ezt azért is mondom mert nekem megmentették az életemet...és nem képletesen hanem tényleg. És azóta már megtanultam elsősorban magamat szeretni és tisztelni.
2018. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
oh ha te tudnád milyen megalázó dolgokat mesélnek el olykor a pszichológusnak ... ebben nincs semmi extra, csak bátran! de 18 évesen ... azért itt tenni kell vmit
2018. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

milyen típusú étkezési zavarod van?


bulimia, anorexia?

2018. nov. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!