Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megtudni azt, hogy...

Hogy lehet megtudni azt, hogy valakinek vannak e öngyilkos gondolatai? Rákérdezés nélkül.

Figyelt kérdés

Van egy rokonom. Kicsi korunk óta együtt játszunk, bármiről tudunk beszélgetni. (Még nem vagyunk felnőttek, én csupán 16 éves vagyok) Már régóta tudom, hogy sok gondja van otthon, de a gyerekkor elhagyásával egyre inkább realizálódik bennem, mennyire régóta nincs rendben náluk semmi. Ennek a rokonomnak gyakorlatilag egész életét végig kísérte az adott probléma, amit nem szeretnék most részletezni. Egyre furcsább és.. talán rémisztőbb a viselkedése a külömböző beszámolások alapján, amit már én is el kezdtem érzékelni. Furcsa mondatai vannak és furcsa dolgokat művel. Olyan dolgokat amik arra engednek következtetni, hogy komoly depresszióban szenved és vannak öngyilkos gondolatai. Mint említettem fiatalok vagyunk, ő három évvel fiatalabb nálam, szóval ha az öngyilkos gondolatairól kell beszélgetni az nem az én feladatom, hanem az anyjáé valamint a pszihológusoké. Sajnos túl okos. Szinte zseni, hatalmas pontszámot ért el egy inteligencia teszten. Csodálatos matekos agya van. Ennek következtében a pszihológusokat csak úgy irányítja. Azt teszi amit várnak tőle, nem bírnak a fejébe hatolni, mert túl okos hozzá. Szóval nem beszélgethetek vele erről! Hogyan lehet kiderítenem, valóban vannak e öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai a nélkül, hogy rákérdeznék? Külömböző kérdésekben elrejteni? Vagy ki lehet deríteni egy elvégzendő feladat során a viselkedéséből? Vannak erre módszerek? Vagy ötleteitek?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 15. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Az első a megérzés, előérzet.. Azon felül még óvatos kérdések, hogy minden rendben van-e.

Általában ha valakinek nem őszinte a beszéde, mosolya azt megérzi az ember.

Illetve, hogy mennyire aktív, hajlamos programokban, vidám alkalmak bán részt venni.

De ehhez jól kell ismerni az illetőt. A pszichológia és orvosokon túl még az ima háttér is nagyon fontos.

Ennyi jutott eszembe. Remélem segít.

Üdv.

2020. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
*alkalmakban
2020. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg felhozni a témát úgy, mintha Téged foglalkoztattna. Mondjuk nem érted, hogy képes Valaki ilyesmire. Nem rég ugrott ki egy férfi az ablakon aki ráesett egy anyukára. Benne volt a hírekben. Esetleg ezt a sztorit felhozni, hogy milyen fura dolgok történnek néha a világban. Figyeld közben a reakcióját.

De ha nem akar, akkor úgyse fog beszélni róla. Én se szoktam, mikor ilyesmi jár az eszembe. Nem szeretnék senkit se terhelni. Gyerekként se beszéltem róla, pedig 12 éves korombam már sokat agyaltam azon, hogyan ölhetném meg magamat.

2020. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Mindenkinek van ilyen gondolata az élete során, de az a gáz ha sokat agyal ezen, és belemerül. Mostani helyzet sokaknak nehéz, hinni kell, hogy jobb lesz, meg tenni a dolgokat. Máshogy nem megy..
2020. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2020. dec. 16. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:
#3, én is így csinálnám. Hozd fel a témát mondjuk egy hírrel kapcsolatban, és figyeld a reakcióját!
2021. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!