Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségem lenne?

Mentális betegségem lenne?

Figyelt kérdés
19 éves egyetemista vagyok. Mostanában szétszórt, hirtelen haragú és aggresszív vagyok. Ha elpattan az agyam akkor káromkodok sokat és sírok és az öngyilkosság gondolatával "nyugszom meg". Az életem nehézségeivel próbálok küzdeni de egészségügyileg tönkreteszem magam, testem szervezetem... Beképzelek dolgokat. Például mikor hajnali 1kor egeret láttam az ágyam alá befutni és neki álltam csapdát rakni és elkapni de mire felemelték ágyam az egész szobát átkutattam nem egyszer és egyszerűen mint a kámfor eltűnt és őszíntén, lehet ott se volt... és volt pár sorozatos képzelgésem, minden este azt álmodom hogy valakim meghal vagy én halok meg. Nagyon gyorsan elfelejtem amivel megbíznak és újabban antiszociális vagyok, és megfogadtam hogy nem eszem csak a minimumot. A kutyám is súlyos beteg lett, a végén már enni sem akart és magamat okolom a haláláért joggal. Azóta nem bírok már az ételre se nézni. Ez nem sajnáltatás, és lehet más is hasonlókat él meg... Ti hogy bírkóztok meg ezzel ha volt hasnolnó, vagy teljesen normális és majd kijövök ebből?

2020. dec. 17. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad jól lelkileg, ugyanúgy ki kell vizsgálni, mintha gyomorrontásod lenne. Van, aki elvan enyhe refluxszal évekig, vagy borongós hangulattal, de amint ez befolyásolja az életminőséget, meg kell mutatni orvosnak. Keress fel pszichiátert, ő megmondja, szükséges-e gyógyszert szedned, vagy akár néhány alkalom beszélgetés egy pszichológussal magában segíthet-e. Manapság nem szívesen írnak gyógyszert tb-re, csak ha muszáj, mert gyakran hiány van belőle, tehát nem kell attól tartanod, hogy indokolatlanul leszedálnak.
2020. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nemhogy nem teljesen normális, hanem most telefonálj, és kérj időpontot a pszichiátriára!
2020. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!