Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki milyen javulást és mellékha...

Ki milyen javulást és mellékhatást tapasztalt Propranolol (béta-blokkoló) szedése során szorongásra, izomfeszességre-remegésre?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez a legjobb rá?
2020. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A béta-blokkoló nem igazán ezeknek a tüneteknek a kezelésére való.

Nem lehet, hogy összetettebb a probléma, és ezt nem tüneti kezelésre kaptad?

2020. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kicsit szűken fogalmaztam a tünetek pontosságát illetően. Idegesség, kilátástalanság, stressz, depresszió nincs, csak már egy szociális fóbia ami étkezéskor jelentkezik ha mással kell ennem. Egyéb helyzetekben már nincs bajom korábban boltokban is furán éreztem magam de abból kigyógyultam. Ebből valahogy nem tudok. Mélyebben gyökeredzik.


Az általános nyugtatók nem jók. Csak pár napig bírtam szedni őket. Alprazolam, medazepam, rivotril.

Antidepit 2 hónapig szedtem jó fajtát, scippa, de már nem érződött a hatása és abbahagytam (hiába 6 hónap kell neki stb..)

Utána neurológus antikolinerg gyógyszert írt fel, senkinek nem kívánom, csak 3 napig bírtam szedni.


Az izomremegés ez egy fejtremor. Esszenciális tremor.

A béta blokkolónak néztem utána. Igen tüneti, de ha csillapodna ettől akkor pszichésen egy idő után felszabadulnék nem kellene erre rágörcsölnöm majd idővel elengedném a gyógyszert, és a szorongásnál is bávalhatna mikor enni kell mással és bemerevednek az izmaim.


Magát a tremort most fogom kivizsgáltatni műszeresen.

2020. dec. 19. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, erre jó lehet, de vigyázz, mert nem szelektív!
2020. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy nem szelektív, de hogy konkrétan mit jelent és milyen negatív hozadéka van azt még nem tudom.

Mellékhatása a leírtak szerint van bőven, bár mégsem tűnik olyan veszélyesnek és addiktívnak mint a korábban említett gyógyszerek.

Csak hogyha meg a szívnek semmi baja akkor meg azt sajnálnám ha babrálná..

Ez ilyen ágyúval verébre.

2020. dec. 20. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!