Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy depressziós...

Mit tegyek, hogy depressziós családtag ne legyen rám hatással?

Figyelt kérdés

Mindenben a negatívumot látja, a teljesen apró dolgokban is. Hiába akarnék én több időt tölteni vele, nem lehet mert annyira lehúz.

Ha valami közös programot találunk ki, mindenre van 1 adott elképzelése, 1 útja, hogy azt hogyan kell csinálni, minden apró részletet tökéletesen akar csinálni. Csak megy az idő a felesleges tevékenységeivel, én közbe semmit nem tudok csinálni, még segíteni se mert az úgy nem jó. Ő akarja csinálni mert csak ő tudja rendesen. Közbe sóhajtozik, meg érzi a világ fájdalmát, de nem mondja meg miért, hiaba kérdezem. Szerintem ő is látja, hogy felesleges tevékenységeket csinál, de szerintem beképzeli, hogy ez azért van mert ő már épül le (ezt azbelképzelését gyakran hangoztatja), és ezen is jól tud búslakodni. Ha megmondom neki, és próbálom mutatni, hogy mi felesleges, mi nem, az egyik fülén be a másikon ki.

Már nem tudom nézni, hogy itt szendved meg futja a felesleges köreit, és nem tudok mit csinálni, mert semmi nem ér el hozzá.


2020. dec. 20. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichiátria
2020. dec. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akut dologról van szó. Gyógyszeres kezelés alatt áll lassan 20 éve.
2020. dec. 20. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez csúnya, de neki segítségre van szüksége, neked meg túl nagy ár a boldogságod (és később az egészséged).
2020. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!