Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ismertétek fel először,...

Hogyan ismertétek fel először, hogy közeli családtagotok depressziós? És azt, hogy mániás? Olyanokat kérdezek, akik tényleg érintettek, személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
2017. márc. 28. 19:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Hogy segítettetek rajta?
2017. márc. 28. 19:12
 2/2 anonim válasza:
Én a nagymamámon vettem észre, és szerettem volna rajta segíteni. Elég sok nyilvánvaló jele volt (vele éltem gyerekként); nem járt bolton kívül nagyon sehova, mindenen elsírta magát, volt egy időszaka, amikor ivott is (itt még kisebb voltam és anyukám is jelen volt, ekkor még nem igazán értettem, miért van ez, azt hittem, egyszerűen csak beteg és szomorú), megfigyeltem, hogy vélekedik az emberekről (negatívan vagy azt hitte ők sokkal jobbak, mint ő), mit néz a tv-ben (hiradót vagy valami ceebműsort, ahol állandóan csak veszekednek, vagy valami mónika showt, ami tele van szánalmas életű emberekkel, filmeket, dokumentumfilmeket sosem nézett), sosem aludt jól, éjjelente mindig felkelt és csak tv-vel tudott elaludni, dohányzik, negatív ember nagyon... sorolhatnám. Tudom, hogy az élete során nagyon sokmindenen ment keresztül, és ebből alakult ki neki, de sajnos ő sosem tett ellene semmit. Nagyon sokat könyörögtem neki egy időben, hogy menjen el szakemberhez, mert lehetne boldogabb élete is, de sosem tette meg sem nekem, sem önmagának. Cikinek tartja az egészet, beletörődött. Az is lehet, hogy nem is vallja be magának, sajnos nem igazán beszél erről. Folyton csak azt hajtogatja, hogy őt senki sem érti meg.
2017. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!