Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Illetve a...

Leiyla kérdése:

Depressziós vagyok. Illetve a pszichiáter szerint. Eddig kétszer voltam mert már én is ugy gondoltam hogy szükség van rá. De úgy érzem hiába próbálnak segíteni a családtagjaim teljesen egyedül vagyok vele. Hogy birkozzak meg ezzel egyedül?

Figyelt kérdés
Általában egyedül a csöndes lakásban érzem jól magam bárminemű zajt nehezen viselek.Ha anyival elmegyünk mondig veszekedés a vége mert magamat is teljesen elhanyagoltam.Arra nem tudom rávenni magam hogy lefürödjek.Mindenem koszos mosni sincs kedvem.De ha rá tudnám venni magam akkor semfognám meg a vizes ruhát stb.
2019. márc. 20. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Szedd a gyógyszert és miután elkezdett hatni, te is képes leszel megbírkózni a problémáiddal. Amíg depressziós vagy addig ha akarod se tudsz ezeken változtatni. De addig se hagyd magad teljesen elsüllyedni, amit meg tudsz tenni, tedd meg pl.fürdés. Én is nagyon cudar állapotban voltam de se magamat, se a háztartást nem hanyagoltam el soha még ha fájt is de megcsináltam az alap dolgokat. Hidd el, tapasztalatból beszélek.
2019. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha elhagyod magad és az alapvető öngondozási tevékenységeidet, akkor valóban segítségre szorulsz. Azt írod, hogy a családtagjaid segíteni próbálnak, mégis egyedül érzed magad. Igen, végső soron persze az ember maga oldja meg a problémáit, de ami segítséget kapsz (pl. gyógyszer, terápia, családtagok támogatása), azt feltétlenül fogadd el.

A zajokkal kapcsolatos problémád arra utal, hogy esetleg idegrendszeri szinten is van problémád, ez egy Aspergeres/autisztikus tünet. Feltétlenül beszélj erről a pszichiáternek, hogyan éled meg a zajokat, a hirtelen zajt, a halkabb, de folyamatos zajt, stb. Lehet, hogy nem csak a depresszió a problémád, hanem annak egy mélyebb oka is van.

Mindenesetre, ha a legnagyobb erőfeszítés árán is, de minden nap tegyél meg valamit magadért. Pl. lefürdesz, rendet teszel magad körül, stb. Valami olyasmit, amiért szeretni, dicsérni tudod magadat. Akármilyen apróságnak tűnik számodra, ezek fontos lépések a gyógyulás felé. Minden nap el tudod mondani, hogy egy kicsivel jobb, mert aznap valamit megtettél, amit előző nap nem tudtál.

(Megértelek, én például nem ettem, erősen lefogytam a depressziótól, nem mentem fodrászhoz hónapokig, nem voltam hajlandó főzni a családomnak. Gyógyszer, terápia, önterápia segített.)

2019. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat várok még következöket
2019. márc. 20. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nekem inkább az a kérdésem, hogy mégis hogy birkóznál meg vele nem egyedül? Önmagadon kívül más nem képes rajtad segíteni. A depresszió nem egy betegség, hanem a tudatodnak egy állapota. Annak az állapota, ahogy a valóságot felfogod. Én is voltam ebben az állapotban.

[link]

2019. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Miért lettél depressziós, mi történt ?

Mióta ilyen a helyzet ?

Öngyilkos gondolatok vannak, voltak ?

2019. márc. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Felírtak neked gyógyszert?

2. Pszichoterápiára is kell járni mellette. Elküldtek pszichológushoz?

Kivel élsz?

2019. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!