Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyasmire lehetőség, hogy...

Van olyasmire lehetőség, hogy két ember közti sikertelen (írásbeli) kommunikációt egy szakembernek (pl. pszichológus) megmutatni?

Figyelt kérdés
Aki kívülállóként és hozzáértőként meg tudná ítélni, hogy hol csúszik félre a kommunikáció, illetve hogy felfedezhető-e a felek beszédében manipulációs technika, vagy valamilyen pszichés problémára utaló jel?

2020. dec. 22. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En jarok pszichologushoz. Egyszer bevittem egy olyan levelet, amit kaptam, es azt beszeltuk at. Akkor nekem nagyon sokat segitett, hogy mi volt benne a manipulacio. Masik alkalommal is mondtam, hogy ketelkedek abban, hogy jol fogalmazok. Akkor is kert konkret peldakat. Akkor sajnos nem tudtunk sokaig talalkozni es vegul elsikkadt.

Tehat nalam volt ilyen, de en egyebkent is jarok hozza, es nem csak random beestem.

2020. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha be tudod szerezni a másik fél írásbeli engedélyét, akkor TALÁN találsz szakembert, aki megnézi. De ne reménykedj, nekik nem ez a dolguk. Neked kell a HIBÁID MENTÉN kitapasztalni, hogy mit csinálsz rosszul. Mint ahogy tesz azt évmilliók óta minden fiatal.
2020. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Ha én pszichológus lennék, biztos nem tennék ilyet. Nem akarnám mások privát beszélgetéseit elemezni a beleegyezésük nélkül.
2020. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmiképp sem adnám ki névvel másnak a levelezést, még a legbizalmasabb barátaimnak sem. Azért gondoltam, hogy kitakart nevekkel egy teljesen független kívülállónak, akit ráadásul titoktartás is kötelez, mutatnám meg. Nem fiatalok chatelgetéséről lenne szó, hanem két felnőtt ember párbeszédéről, ahol valami érthetetlen és nagyon mélyen meghúzódó problémák lehetnek. Csak egy pártatlan személy tudná józanul megítélni, mi a helyzet, mi lehet a probléma. Látszólag mindketten értelmesen írnak és jó szándékúak, mégis teljesen kisiklik a kommunikáció, minden igyekezet és többszöri próbálkozás ellenére is. Lehet itt valami olyan pszichológiai mechanizmus a háttérben, amit a felek nem képesek felismerni.
2020. dec. 22. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mitattam már magán levelezésemet a pszichológusomnak. Nem bántam meg.
2020. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok

Kerdezo, a szobeli kommunikacional is vannak ilyen kisiklasok? Nem lehet, hogy az email stilusat ertik felre, es ezert megy felre a kommunikacio?

2020. dec. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Élőben még nem került sor komolyabb témákra, így ez nem is került a felszínre. De a másik fél is azt írta, amit te, hogy ha e-mailben ennyire nem megy, akkor majd talán személyes találkozásnál. Szerintem viszont akkor sem lenne más, mert van, ami e-mailen is egyértelmű számomra és nem elfogadható. Jellembeli kérdések, nem a stílus vagy a fogalmazás miatt. Az elején azt hittem, simán félreértés volt köztünk, aztán ahogy egyre világosabban írtam és próbáltam mindent letisztázni, azt vettem észre, hogy hiába, de még mindig azt hittem, velem van a baj, hogy talán nem jól fejeztem ki magamat, és csak magyarázkodtam, mentegetőztem, bizonygattam stb. És akkor egyszer csak rajta kaptam magam, hogy (talán) egy játszmába mentem bele naivan, mert a legnagyobb igyekezet, őszinteség, korrektség stb ellenére se megy a dolog, sőt, még én érzem magam rosszul olyan dolgok miatt, amiket velem szemben követtek el. Olyan érzés ez, amikor tudod, hogy nem vagy bolond, mégis szinte a saját józan eszedben kételkedni kezdesz. Bűntudatom van, holott az eszemmel tudom, hogy nincs miért. Egyenes kérdésre nem kapok egyenes választ. Mégis a fejemhez vágja, hogy én nem akarom feltárni a problémát. Olyan, mintha egy lelki satuba fogott volna, ahonnan önerőből nem tudok kimozdulni.
2020. dec. 24. 00:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kommunikációba keveredek, én kiszállok belőle. Társfüggőség, ha mindenáron ragaszkodunk olyanhoz, akivel baj van.
2021. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!