Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az ha nagyon, mondhat...

Normális az ha nagyon, mondhatni már mániásan bepörögtem az antidepresszánstól?

Figyelt kérdés

2 hete szedem, az 1.hét után kezdtem jobban lenni. Aztán egyre jobban és jobban lettem, annyira, hogy az már mániává/hypomániává fajult. Attól félek valami baromságot fogok csinálni a karácsonyi összejövetelekkor meg nagyon nehéz fékezni magam. Escitilt szedek meg lamotrigint 200 grammot, valószínűleg bipoláris vagyok. A lamo nem akart hatni, és régebb óta depressziós, szorongó voltam már inkább, mint mániás, ezért kaptam az SSRI-t. Rivotril is szedek mellé 2×0,5-ös tablettát, de meg sem érzem a hatását már. Meg eddig soha nem volt pánikrohamom, de szerintem már valami olyasmik is vannak mostanában.


Normális ez?

Ti mit tapasztaltatok mikor elkezdtetek antidepresszánst szedni?



2020. dec. 23. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris depressziónál ez egy létező jelenség, amit leírsz. Azért nem szoktak önmagában csak antidepresszánst adni, mert akkor átcsaphat mániás fázisba. A lamotrigin hangulatstabilizáló, ilyesmivel szokták kiegészíteni, hogy "ellensúlyozzák" ezt a hatást. Az lehetséges, hogy a lamotrigin nem eléggé "erős", hogy lefogja az átcsapást. Szerintem tök jó, hogy így átgondoltad, meg odafigyeltél magadra, és észrevetted ezt! Nem tudom mennyire tudsz konzultálni most a pszichiátereddel erről (akár telefonhívásban), azt veszélyesnek tartanám, hogy önállóan változtass a gyógyszereken.
2020. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Huh most nézem milyen kuszaságot Írtam:D

Nem 200 gramm lamotrigin, hanem 200 mg, durva is lenne.


Köszönöm hogy írtál!

Örülök akkor, hogy ez valamennyire normális, mert kicsit megijedtem. Nem hallottam még ilyet.

Hát igen, legalább már felismerem, nem úgy mint régen, amikor nagyon felelőtlenül viselkedtem ilyenkor. Ma valamivel jobban vagyok mint tegnap, végre sikerült kicsit aludnom.


Sajnos legközelebb csak januárban tudok menni a pszichiáterhez, sztk-ba járok, addig kibírom valahogy. Gyógyszereken, szereken én sem merek változtatni.

2020. dec. 23. 16:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Tegnapra olyan kialvatlan lettem már, hogy emlékezetkieséseim voltak (mondjuk ez már napok óta), és este bepánikoltam hogy figyelnek engem. Éjjel fényeket láttam és egy felémnyúló kezet,szédültem és éreztem hogy mindjárt felrobban az agyam a sok szerotonintól. Régebben is láttam meg hallottam már dolgokat a kialvatlanságtól meg ettől a fura állapottól.

Ma csak simán pörgök, 5 órát sikerült aludnom. Takarítok, pakolok, meg hallgatózok hogy nem beszélnek-e ki. A családom nem tud a betegségemről, nagyon gyógyszer ellenesek és rosszul fogadnák, azt mondanák hogy nem relaxálok eleget, igyak teákat meg hogy gyenge ember vagyok amiért öngyilkos akartam (most épp nem akarok) lenni.

2020. dec. 23. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:
94%
Annak örülök, hogy a mai napod kicsit jobb volt! :) A több napja húzódó kialvatlanság olyanoknál is súlyos problémákat okoz, akiket épp nem érint ez a betegség... Sajnos nálad valószínűleg ez egy ördögi kört is alkot, a (hypo)mánia miatt nehezebben alszol, az alváshiánytól a többi tünet pedig még inkább erősödhet. Azt írtad, korábban volt, hogy "felelőtlenül viselkedtél", most már viszont tudatosabban felismered ezt az állapotot! Ez nagyon nagy szó, és amíg nem tudsz eljutni a pszichiáteredhez, hogy átbeszéljétek, sokat segíthet, hogy figyelsz magadra. Ez az ünnepi időszak ilyen szempontból nem valami kedvező, hogy nem igazán lehet szakemberhez fordulni egy ideig...Szomorúan "hallom", hogy a családodtól nem igazán számíthatsz támogatásra ilyen téren, azt szeretném hangsúlyozni, hogy ez egyáltalán nem gyengeség, ugyan úgy, ahogy a többi fizikai és pszichiátriai betegség sem! Kitartást és remélem januárban minél hamarabb sikerül konzultálnod az orvosoddal!
2020. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!