Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz és szorongás milyen...

A stressz és szorongás milyen tüneteket okoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves vagyok és mostában az alábbiak tünetekkel küzdök:

-karok és lábak gyengesége (inkább a bal kezem zsibbad és gyenge)

-nehézlégzés

-szív körüli fájdalom/szúrás

-szédülés, gyengeség

-magas pulzus, hirtelen gyors szívverés


Vérképem jó, vérnyomásom alacsony általában (95-105), ekg és szívultrahang negatív. Ezek a stressz tünetei lehetnek ugye? Vagy esetleg más betegségé? Mihez kezdjek ezekkel? Nektek is vannak ezek a tünetek, esetleg mások?


Valamiért általában csak késő este jönnek elő, de van, hogy napközben is.


Kérlek írj, ha tudsz segíteni!


18/l



2020. dec. 23. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia. Pánikbeteg vagy.

A pánikroham állítólag kb 10 perc alatt elmúlik. De nekem volt már több órás is, úgy hogy még két napig fájt a melkasom.

Tapasztalhatsz nehéz légzést, szívdobogás érzést, szédülést. Olyan érzést mintha szúrna a szíved. De engem az orvos kioktatott, hogy egy fiatalnak nem fájhat a szíve, a melkasom fáj, csak tudom, jogy ott a szív és azért mondom. (Kedves a doki...)

2021. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legjobb ha próbálsz nyugodt lenni. Úgy érezheted mintha mindjárt itt lenne a vég de ez nincs így. Fejben próbáld meg összeszedni magad ilyenkor. Nyugtasd meg magad, hogy semmi bajod nem lehet egy kis ilyedségen kívül. Tehát nem kell megilyedni. Lélegezz lassan, egyenletesen, de ne túl nagyokat mert az fájhat.
2021. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nyelv es szaj zsibbadas, lehet pánik betegségtől? Szorongástól?
2022. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!