Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a korlátozások...

Mit lehet tenni a korlátozások miatti depresszióval?

Figyelt kérdés

Egyszer régen, amikor még lehetett élni jó életem volt. Voltak céljaim, megérte reggel felkelni, volt napirendem, rendszeresen sportoltam, mindig volt mit csinálnom. Én irányítottam az életem.


Mára eljutottam oda, hogy annyira befordultam a lezárások miatt, hogy alapvető kötelességeimnek nem tudok eleget tenni, nincs okom reggel felkelni, nincs okom dolgozni, nincs értelme semminek. A sportot erőszakkal elvették, rokonokkal, ismerősökkel az idióta korlátozások miatt nem tudok találkozni, a munkámban teljesen kiégtem, mert a stresszt sehol nem tudom levezetni.


Mentálisan halott vagyok, és félek, hogy nem tudom újra összeszedni magam, amíg ezt a COVID dolgot valószínűleg szaglásvesztéssel megúsztam volna. Semmilyen befolyásom nincs az életemre.


2020. dec. 27. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Sportolni lehet. Mondjuk otthon tornázol, este 8 előtt, meg hétvégén el lehet menni futni, kerékpározni, sétálni. Igen, vannak korlátozások, de fura mód, még senki sem halt bele. Ha a boltba sem mehetnél le, mert teljes kijárási tilalom lenne, te szerintem már halott lennél.
2020. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Sportolni most is lehet.


Ismerősökkel tarthatod a kapcsolatot virtuálisan.


Melónak van értelme, hogy fizesd a lakáshitelt, számlákat, kaját, rezsit.

2020. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Senki nem tiltotta meg, hogy ne látogass meg rokonokat. Senki nem tiltotta meg, hogy ne találkozz ismerősökkel. Sportolni is lehet. Otthon is. Ja hogy nem tudsz beülni a szaros starbucksba meg hasonló helyekre, hát istenem...
2020. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
29%
Dolgozni kell, ha van munkahely, az is inger. Szabadtéri egyéni sportra most kezdek rászokni. Virtuális kocsmázásom már volt. Magán táncórára járok. Néha a Bellozzoba megyek kajáért, csak hogy kimozduljak, és mást egyek utána otthon, mint szoktam. Enni napi 2-szer eszek, és még mindig nem alkoholizálok, pedig erről már szaklapok is cikkeznek, mennyit romlott az állapot eme tekintetben.
2020. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
22%

Ja. A YouTube egyre jobban nyomja a orémiumot, amivel megúszható a reklám és a rákos gyerekekre való pénzgyűjtéses felhívás, és egyre több ismerősöm néz egyre több vígjátékot.

A legfontosabb a napi rutin kialakítása és fenntartása.

2020. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

ÉN NEM FORDÍTOM A KÉRDEZŐ ELLEN A KÉRDÉSÉT!!!! Bármennyire is divat ez manapság.


Én pillanatnyilag úgy élek, hogy szerencsére a munkám legalább megmaradt, (sajnos sokaknak nem) és jól keresek. Gyűjtöm a pénzt. Illetve egy-két anyagi természetű dologgal jutalmazgatom magamat, hogy ezek eltereljék ezt a mérhetetlen kiüresedést a lelkemből, mint amit a kérdező is megél.


Csak azt lehet tenni, hogy megpróbálja az ember elterelni a figyelmét. Én pl szándékosan nem nézek tévét, nem hallgatok rádiót, kerülöm a híroldalakat, a facebookot is csak számomra érdekes témákra használom, az instán is érdeklődési köreimnek megfelelő kulcsszavakat és oldalakat követek, nem magánembereket, úgyhogy nem kell egyetlen egy agymosott maszkban fotózkodó idiótát sem látnom. Készülök újra az életre. De valahol a lelkem mélyén egyfelől el vagyok keseredve, másfelől pedig hallatlan dühöt érzek és fel vagyok háborodva, hogy egy ilyen vírus-dologból mekkora hacacárét csinálnak. Ezrelék alatti a halálozás, a fertőzöttek többnyire tünetmentesek, vagy max pár napig/hétig gyengék, kis időre elvesztik a szaglásukat, de ennyi. És akkor erre hivatkozással maszkozzunk, ne menjünk sehova, nem ülhetek be a "szaros starbucksba" PEDIG IGENIS ÉN SZERETNÉK BEÜLNI A STARBUCKSBA, vagy akárhová. Imádok fürdőkbe járni, jó kis termél melegvizes dolgokba így télen. NEM! Étterem? NEM! Mozi, múzeum? NEM! basssssameg magát jól ez az egész.

Igaza volt a Scooternek: FUCK TWENTY TWENTY!!!!

2020. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Angel3000 ***** válasza:
35%
Szia! Igaza van a 1-es válaszadónak. Minden sportot lehet ugyanugy ûzni a korlátozások nem gátolják. Csak egyedül kell csinálnod, nem csoportosan mint règen a Fitniss klubban. A stresszt le tudod vezetnia sportolással ugyaugy mint règen. Menjél futni ki a szabadba! Oszt be a napodat, annyi mindent lehet csinálni. Èn pèldául tökeletesitettem a sûtès tudományomat, már Mákos gubát is tudok csinâlni a Család örömère! Telefonon ès interneten is tudod tartani a kapcsolatokat ! Szedd magadat ôssze, mielôtt mèg Depresszióba esel! Foglald el magadat hasznos dolgokkal, pl. Egy új nyelv tanulásával, csak az elônyödte fog vállni. Javaslom, vegyèl B vitamin komplesszumot az idegeid megerôsitèse cèljából ès, hogy jobban tudjad elviselni a stresszes szituációkat! Minden jót!
2020. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó.

A többieknek, nem nagy motiváció a számlák fizetése érdekében dolgozni, főleg, hogy van annyi pénzem, hogy akár évekig ne kelljen dolgozni. Sajnos a 8 órási kijárási tilalom, és az ingyen parkolás miatt a több száz kilométerre lakó rokonok meglátogatása lehetetlen, az ismerősökkel való online kapcsolattartás nyilván megy, de akinek ez ekvivalens azzal, hogy személyesen időt tölt a másikkal, azt sajnálom, mert békeidőben szarabb élete lehet, mint nekem az elnyomásban. Futni ki szoktam járni, de így fagyban nehezen tudom magam rávenni, plusz igazából nem érdekel már az sem, ha megmurdelek, legalább kevesebb ideig kell vegetálni.

2020. dec. 27. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Úgy látom, aki normálisan válaszol a kérdésre, azt a kedves kérdező lepontozza. Gondolom azért, mert nem sír vele együtt, nem sajnálja "szegényt", hogy neki milyen rossz.


Képzeld, én is dolgozom, sütök-főzök, mosok, bevásárolok, sőt, még sétára is van időm hétvégén. Közben filmeket és sorozatokat nézek, írogatok, olvasok, blogolok. Elfoglalom magam. Sajnos nincs időm depressziósnak lenni, vagy összeomlana a háztartás itthon. Ismerősökkel, családdal online tartom a kapcsolatot, de van, hogy van időm meglátogatni őket. Vagy tesóim jönnek el hozzánk.


Amúgy látszik, hogy nem tudsz mit kezdeni magaddal, és mindenben csak a rosszat keresed. Igazából, te vonzod be a rosszat magadnak, mert nem is akarsz ellene semmit sem tenni. Nyavalyogsz, sírsz, hisztizel, mint egy kislány. De azt, aki tanácsot adna neked, lepontozod. Nem baj, ezt is pontozd le, nem fog érdekelni. XD

2020. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Azt nem tudsz ott aludni, ha ennyire hiányoznak?
2020. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!