Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnál is volt ilyen? (Hosszú...

Másnál is volt ilyen? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok


Hát nem is tudom hogy hol kezdjem, nem akarok kisregényt írni, megpróbálom röviden. Nálam ez az egész 6 éve kezdődött iszonyatos gyomorfájás és pánikkal. Voltam gyomortükrözésen meg kb mindenhol igazán semmit nem találtak, változtassak az életemen. Hát na már most ez nekem nem ment, egyszerűen annyira nem érzem magam fejbe hogy nem is tudom mit kezdjek magammal. Semmi önbizalmam, semmibe nem vagyok jó, nincsennek kapcsolataim, utálom az embereket, utálom az egész életet, 11 év után szakítottunk a párommal is 2 hónappal ezelőtt. Jövőre megyek pszichiáterhez, mert ez így már nem állapot.


Kérdésem inkább arra utalna hogy másnál is van/volt olyan hogy a mentális betegség okozta ezt az iszonyú gyomorfájást?


Nagyon sokat fogytam az évek alatt, és már most eljutottam oda hogy napi szinten kb 1 liter folyadékot iszok, meg maximum 1 tányér levest eszek, mert egyszerűen nem is kívánom. Persze a cigit szívom mellette.


És ezekhez hozzá jön hogy napi szinten semmihez sincs kedvem, kb sírni tudnék egésznap, nincs kedvem semmihez beülök a kocsiba és képes vagyok egésznap csak vezetni céltalanul.



2020. dec. 28. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus kevert szorongásos depresszió, nekem is volt sokáig. A gyomorfájás az elsősorban a gyomoridegtől van, másrészt a kevés evéstől.

1500 oldalt tudnék írni folyamatosan a témáról, de a lényeg röviden: nagyon jól eltalált gyógyszeres kezeléssel hamar jobban lehet lenni, de nem szabad rajta maradni a gyógyszereken.

Lassabb módszerek is vannak, cserébe nincs mellékhatásuk: meditálás, relaxálás. Nem vmi ezotérikus cuccra kell gondolni, hanem időnként elmélkedni, tervezgetni kicsit. Én pl sétálok, nekem ez a meditálás.

És az a tapasztalatom, hogy az segít legjobban ebből a lelki állapotból kikeveredni, ha találsz magadnak vmi értelmes és kellemes elfoglaltságot, hobbit. Ami teljesen kikapcsol. Autószerelés, motor építés, makettezés, sportok, stb, stb, ki mit szeret. Ezek által új barátokat is lehet találni, a barátoknak van húguk, nővérük. ;) Szóval kellemes időtöltés + emberi kapcsolatok.

2020. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek fejbe nekem is megvannak, tudom mit kéne tennem. De egyszerűen a gyakorlatba nem tudom át vinni a dolgokat. ☹️ Az évek alatt annyira megutáltam magamat is meg az embereket is hogy egyszerűen semmi nem megy és semmi nem érdekel. Egésznap csak vagyok és gondolkozom a sok f...ságon. Nem igazán látok kiutat ebből, csak gyógyszerrel. ( Pedig soha nem akartam szedni semmit )
2020. dec. 28. 09:59
 3/3 Editke87 válasza:
Remèlem azóta kicsitt jobban vagy. Sajnos tapasztalat ól mondom hogy a kevès evès ès ivàs engem is ilyen pontokba húzott. Ehez tàrsult borzalmasak hànyinger is. A hosszas koplalàs miatt lett 2 epekóvem is majdnem kikaptàk az epèmet 32 èvesen. Akkor kezdett el a pàrom nagyon durvàn ràszoktatni az evèsre. 3 èv telt El azóta. Sajnos a depresszio maradt. Tegnap voltam dokinal azt hittem megint hormoningadozàsom van, mert hàt jón az is a nem megfeleló tàplàlkozàssal de kiderúlt hogy ezek a komoly depi utóhatàsai ès kepzelni kel. Kaptam rà gyógyszert. Nagyon szèpen kèrlek eróltesd mèg magad ès egyèl. Ha nincs akivel beszèlj irj priviben
2021. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!