Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az alkoholról és a fűről?

Figyelt kérdés
Mielőtt jönnének az oktató jellegű válaszok, megvan rá az okom. 15-16 évesen kezdtem el, mint minden fiatal, bulizás céljából, hétvégente, ezzel még semmi baj nem volt. Aztán sajnos jött 17 éves koromban egy óriási tragédia az életemben, elhunyt édesanyám. Ő volt az egyetlen “támpontom” az életemben (ő volt aki segített tanulni, segített a bajban, mindig beszélgetett a problémáimról velem, és látszott, hogy jó útra akart terelni, és mindent megtett azért, hogy egy kiegyensúlyozott, céltudatos életem legyen). Édesapámmal sajnos ez nem volt meg, mivel elváltak anyámtól egész korán, így ez a tragédia egyről a kettőre egy 180 fokos forduló pontot vett az életembe. 17 évesen fullosan külön kellett költözzek teljesen egyedül, nekem kellett ellátni magam számlákkal, étellel meg minden, úgy, hogy még csak egy érettségim sem volt (család többi részétől sajnos nem kaptam támogatást ebben), szóval a napból 8 óra suli 8 óra meló, így is épp, hogy kijöttem, és annyira megviselt lelkileg ez az új életmód, az egyedüllét, de legfőképpen, hogy már nincsen köztünk az egyetlen ember aki valaha foglalkozott velem, meg segített/szeretett, hogy mégjobban rászoktam a piára és már minden nap lement 1-2 sör, vagy haverokkal akár heti többször is elmentem ilyen nagyobb ivászatokra. Most vagyok 19, és ez sajnos annyira elfajult, hogy már teljesen egyedül otthon mindennap elfogy legalább egy üveg bor, vagy elszívok egy spanglit, és már szinte aludni sem tudok ezek nélkül, meg csak ezzel tudom motiválni magam. Eddig nem zavart annyira, mert pénzügyileg nem terhelt annyira, így egyéb kifogásolni valóm nem volt vele, de most jutottam el arra a szintre, hogy érzem, hogy kezd tönkretenni. Ezt úgy értve, hogy a memóriám kezd egyre jobban romlani, egyre durvább hangulat ingadozásaim vannak, szinte nincs is jó kedvem nélküle, és kezdek teljesen megőrülni, viszont örülök, hogy ezt időben felfedeztem, és elhatározni, hogy változtatni szeretnék. Tudom, hogy tök normális dolog, hogy az ember egyszer kiköltözik otthonról, de szerintem 17 évesen végzettség/munka nélkül nagyon korai volt ez, főleg közvetlen egy ekkora trauma után, amikor pont, hogy nem szabadna egyedül hagyni az embert. Abban is biztos vagyok, hogy vannak emberek akiknek rosszabb a sorsuk, ne értsetek félre, csak szimplán azért osztottam meg, hogy azért elég alaposan meg volt az indokom, hogy az alkoholba folytsam az érzéseim, amire továbbra se vagyok büszke. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok valami tippet adni, hogy hogyan lehetne ezekről szépen lassan leszokni? Vagy ha nem is teljesen leszokni, de legalább visszaállni arra, hogy csak bulikba heti max 1szer? Most leginkább ilyen házi módszerekre gondolok, hogy mivel lehetne “helyettesíteni” vagy elterelni róla a figyelmemet. Pszichológusnál voltam már, az sem segített sajnos, bár neki csak az alvászavarom meséltem el, a többit nem mertem. Az a baj, hogy sokszor még ha akarnék se tudnék leszokni, mert már olyan fontos dolgok múlanak rajta mint a munka. Minden reggel 4kor kell keljek, és ha előző este nem szívok el egy spanglit, vagy nem iszok meg egy üveg bort, képtelen vagyok 2-3ig elaludni, próbáltam már xanaxot megoldásként, de rájöttem, hogy az mégrosszabb, ezért arról szerencsére hamar leszoktam. Köszi a segítséget!

2020. dec. 28. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nincs rá pénzed .
2020. dec. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 sajnos ez sem akadály, ugyanis a bor amit mindennap iszok, az csupán 300 forint.
2020. dec. 28. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a függőség már csak ilyen. Egyre rosszabb, és rosszabb lesz, míg végül jönnek ilyen óriási mélypontok is.


Amit tehetsz egyedül az az hogy pl meditációt gyakorolsz. A meditációval az aktuális jelen pillanatba próbáljuk tartani a tudatot. Ha már van pár napnyi tiszta állapotod, akkor ez tök jól is mehet. Azzal hogy csak a jelenre fókuszálunk - máris megszűnik a szerek utána kattogás. Ha pedig van már pár nap tiszta időszakod, akkor bele lehet mélyedni a gyakorlatba. Meg lehet békélni a pillanattal, vagy azzal hogy állandóan a hangokat figyeljük. Ez eleinte egy üres, unalmas, semminek tűnik - hiszen csak figyelünk - és nem történik semmi - viszont idővel ez egy nagyon békés, nyugodt állapottá tud átalakulni.


A drogokkal még az lesz a baj hogy jöhetnek nagyon komoly mélypontok is, amikor valahol elúszik az ember. Akár élet, halál helyzetek. Ha viszont valaki átesik egy komolyabb ilyenen - az egy vissza tartó erő tud lenni.


Van aki ilyenkor látja be hogy egyedül nem megy, és pl elmegy addiktológiára vagy egy drogambullanciára, és szakembertől kér segítséget. (Hiszen az élete már kb fenntarthatatlan.)


Viszont a mélypontok egyénileg is jókora vissza tartó erők tudnak lenni. Mivel ugye ezek nagyon rosszak voltak - amiket máskor az ember inkább igyekszik elkerülni. Ezért óvatosabban bánik a szerekkel. Visszavesz kicsit a lendületből.


Összességében nem árt számot vetni, és meghúzni önmagunknak egy határt. Lehet egyénileg is próbálkozni, de sok idő, és próba után - merni kell tisztán látni a helyzetet, és nem megvezetni önmagunk.

Sajnos az esetek többségében egyedül nehéz kijönni komolyabb függőségekből. Ilyenkor vagy segítséget kell kérni - vagy elfogadni a függőséget - és együtt élni vele (amíg lehet).

2020. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden esetre a füvezéssel meg az italozással el lehet szórakozni sok-sok évig. Ha viszont véletlen becsúsznak más szintetikus drogok is - akkor azzal idővel jönnek a mélypontok is. (Mármint ha függő az ember.) Szóval ez azért fontos, mert így értettem a korábbi válaszom. Mindenképp próbálj ennél a két szernél maradni, és féken tartani a függőséget. Minél inkább tudatos is tudsz lenni, annál inkább el tudod kerülni a mélypontokat.

Nem szabad hagyni hogy a függőség erősebb legyen. Mert ahogy átvált az ember erősebb szerekre, onnan már kb képtelenség lesz vissza váltani.

2020. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget. Otthoni praktika szerintem kevés.


Az én véleményem szerint (csak feltételezem nem vagyok szakember)

Soha sem tudtad feldolgozni édesanyád halálát. Nehezen is lehet persze, de ha ez áll a háttérben, nem függő vagy elsősorban. Amíg a problémát meg nem szűnteted/fogadod el ami elől a fűhöz alkoholhoz menekülsz addig nem tudod abbahagyni.


A párom édesanyja is meghalt. 14 évesen veszítette el. 10 évet füvezett. Majd segítséggel végül sikerült az anyját elengedni. Le is tudott állni.

2020. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor találj valami olyan elfoglaltságot ami igazán csinálnál nekem először nem volt rá pénzem azért nem piáltam és cigiztem majd már kajára se. Akkor véletlen szerencse sikerült elmennem egy kovácsolással foglalkozó öreg mellé segítségnek. Azóta már én veszem fel a munkát én tárgyalok a megrendelővel magyarán megtetszett a munka az alkotás öröme nekem ez segített már 3-éve csinálom .
2020. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A függőség tünet, és nem légüres térben alakul ki.


Az élethelyzeteden kellene változtatni.


Talán érettségizz kicsit lassabban. Évi egy-egy tárgy? Levelezőn? Ha nem 18 évesen lesz meg hanem 23 akkor mi van? A kutyát nem fogja érdekelni később.


Esetleg keress más melót, és egy másik lakást. Talán ha lenne egy lakótársad, könnyebben kijönnél?

Valaki olyan aki nem tart minden hétvégén házibulit...

Ha 2-3 ember lakik együtt és közösen főztök, az olcsóbb.

2020. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A függőség betegsèg, a használat tünet. Ha valaki egy élethelyzetet nem tud feldolgozni, ott nincs függőség csak szerhasználat mint tünet.


Szerintem ez a különbség a heroinista és a füves között. Meg magyarázza azt hogy 100 füvező gyerekből 2 lesz heroinista. Más indítja el a használatot, mást keres benne az illető, és más az eredménye, más a kezelése


Én elsőként egy jó pszichológust keresnék.

2020. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam le a piáról, hogy mindig csak az adott percre koncentráltam. Na, még ezt bírjam ki...! Na, még ezt bírjam ki...! Aztán este konstatáltam a sikert, és egy idő után már sajnáltam volna veszni hagyni a belefeccölt energiát. Ennek 28 éve, pedig azelőtt az árvák könnyét is megittam.
2020. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

hát nekem is meghalt anyám akárhiszed akárnem tegnap előtt volt már két éve, ez nem ok a piára, drogra hogy rá szokj engem is nagy baj ért sajnos. Mondjuk én a szüleimmel jól kijöttem mindig apám itt van átvészeltük ezt. Meg van barátnőm nekem ő jelenléte segitett hogy van. Segitett a gondolat hogy ha másnem ő van nekem

Próbáld ki keress barátnőt egy társat az segit a hülye szokásaidról elterelni a gondolataidat meg édesanyád haláláról.

2020. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!