Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet egyedül leszokni...

Hogyan lehet egyedül leszokni az alkoholról?

Figyelt kérdés
Próbáltam már, de nem megy. Egy-két hét után jön a sóvárgás és újra kezdem... Arra is rájöttem, hogy unalmamban iszom.
2019. febr. 9. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mióta iszol, és mennyit?
2019. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
30 éve 6-8 sört.
2019. febr. 9. 09:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Közhely, de fejben dől el ez is. Amikor jön a sóvárgás, akkor nem szabad újra kezdeni. Találj ki valami értelmes elfoglaltságot az unalom és az ivás ellen. Sport, társaság, kreatív hobbik, stb.
2019. febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg alkoholmentes sör? Ez még nem tűnik vészesnek.
2019. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
53%
Fokozatosan. Próbálj helyette mást csinálni, kimozdulni, sportolni, elfoglalni magad. Illetve ha jön a sóvárgás, akkor nem bűn ha megiszol 1-1 sört, csak ne többet.
2019. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden ember más. Én pl. 15 év után egyik napról a másikra tettem le. A mennyiség nálam változó volt, de a végére már napi 10-12 sörnél jártam. Igaz, nekem kellett egy (illetve két) "lökés": 34 és 35 évesen is átestem egy-egy hasnyálmirigy-gyulladáson. A második után elhatároztam, hogy itt most vége. Ennek 3.5 éve, azóta egy korty alkoholt sem ittam. Szerintem érdemes megpróbálni, hogy egyik napról a másikra egyáltalán nem iszol alkoholt! Nehéz lesz, de másképp nem fog menni! Alkoholmentes sör meg a "néha egy-egy sör" nem játszik, mert egy alkoholista ezektől ugyanott fogja folytatni, ahol abbahagyta! Nálam is ez volt: többször is abba tudtam hagyni hetekre, hónapokra, de mindig újrakezdtem. És ezek mindig úgy kezdődtek, hogy "na most csak 1-2 sör, mi bajom lehet tőle?", 1 hét múlva meg napi 8-10-nél jártam megint! Továbbá tényleg próbáld meg elfoglalni magad, ahogy már írták többen is: sportolj, barkácsolj, olvass vagy csak menj el sétálni, túrázni! Sőt, ha megteheted, esetleg utazz el, mert a környezetváltozás is segíthet! Közhely, de tényleg elhatározás kérdése az egész és csak terajtad múlik minden! Sok sikert!
2019. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!