Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült valakinek egyedül...

Sikerült valakinek egyedül leszokni az alkoholról vagy a drogokról?

Figyelt kérdés
Ha igen hogyan?

2018. szept. 29. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 15 évig drogoztam, közben már számtalanszor megpróbáltam a vége felé leállni. Pár év zen meditáció gyakorlás után már volt hogy pár hónapig tiszta tudtam maradni.. Aztán lett egy kapcsolatom amiben a másik fél előtte nem cuccozott. Tudta hogy velem mik történtek mert elmondtam neki, meg azt is hogy akkor azért nem dolgoztam mert ha pénz került a kezembe elcuccoztam. Akkoriban csak úgy tudtam kihagyni hosszabb időket hogy nem volt rá pénzem. Aztán idővel vissza is estem, és a ő is belekeveredett. Azt mondta gyenge vagyok meg ilyenek, és ő majd segít, meg megmutatja hogy kell abbahagyni.. Kíváncsi is volt. Az lett a vége hogy kb fél év alatt eljutottunk odáig hogy hernyóval lőttük magunkat... Tönkrement az életünk, elbasztunk minden pénzt, nem tudtunk tovább lépni mert nem akartunk lopni vagy rossz dolgokat csinálni a saját boldogságunkért. Konkrétan már enni, és benzinre sem volt pénz, totális 0 lett a vége. Ezután vége lett köztünk is a dolognak, és ő bement rehabra. Nekem ez hogy elveszettem akit a legjobban szerettem olyan fájdalmat okozott amin azóta sem tudtam magam túltenni. Vele lehetett volna egy jó életem, de ez helyett még a ház árát is ellődöztük. Nem tudtam, és nem is tudom magam ezen túltenni, de pont ezért nem cuccozok azóta. Mert már tudom hogy milyen szeretni valaki, de ezt addig nem csinálhatom újra amíg el nem rendezem magamban úgy ezt a dolgot - hogy a szívemre merem tenni a kezem, és azt érzem hogy másnak nem okozhatok többet ilyen bajt a saját megoldatlanságaim miatt. Szóval azóta nyomatom tovább a meditációt.., ez nekem használ hogy stabilan tudjam tartani a tudatom, és így talán még egyszer elérhetem a célom. "én,, így tudtam abbahagyni - nekem ez a mélypont kellett hozzá.
2018. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod.
2018. szept. 29. 21:48
 3/7 anonim válasza:

Szia, nagyon nem mindegy, hogy milyen szakaszban van az adott illető. Ha csak észreveszi magán egyelőre a sóvárgás tüneteit, akkor szuper javaslom, hogy vegyen részt például egy ilyen eseményen: [link]

Száraz november kezdeményezés lényege, hogy viszonylag az elején saját erőből állítod meg a dolgot. Biztosan lesz idén is ez.

A későbbiekben inkább azt gondolom, hogy egyedül már nem nagyon megy.

Érdekes és eredményes a Minnesota modell: [link]

Az anonim csoportok: [link]

illetve a korábban felvetett meditáció iránynak nem rossz. Itt egy függőséggel összekötött kezdeményezés: [link]

2018. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Magától jött.Ráuntam,lefoglalt a munkám,amit nem akartam elveszíteni.Eleinte tartottam magam ahhoz,hogy hétköznap ‘csak’ napi max.1-2 sör vagy 1-2pohár bor,amit lecseréltem később teára.Hétvégèn szoktam inni,de csak az alkoholista barátomnak csinálok egy kis társaságot...Most hétfőtöl pèntekig egy kortyot sem,és semmilyen segítség nem kellett,egyszerűen jobb így nekem...
2018. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
30 év alkoholizálás után egy teakeverék fogyasztását javasolták, ami emésztés elősegítő, étvágygerjesztő, a belső fájdalmaimra. Csak mellékhatásként vettem észre, hogy már nem kívánom az alkoholt. Nem lettem antialkoholista, megértem azokat akik fogyasztják. De nekem már 19 éve nem esik jól.
2018. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
15 év piálás és az ennek következtében kialakult hasnyálmirigy-gyulladás valamint egy sikertelen rehab után magamtól álltam le segítség nélkül. Ennek most szeptemberben volt 3 éve. Teljesen absztinens vagyok, egyetlen korty alkoholt nem ittam, mióta letettem a piát. A probléma az, hogy ezzel egyidőben elkezdtem nyugtatót szedni (nem szedek sokat, de arra a kevésre napi szinten szükségem van) valamint internet- és koffeinfüggő lettem, magyarul csöbörből vödörbe kerültem. Fizikálisan kicsit jobban vagyok, de nem érzem nagy előrelépésnek a helyzetet és nem is vagyok büszke magamra. Függő típus vagyok és ezen egyszerűen képtelen vagyok változtatni, még orvosi segítséggel sem sikerült. Nem tudom mi lesz így a jövőben, de egyelőre ez a helyzet.
2018. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZoliZoziZzZ ***** válasza:
100%
Nekem 17 éve indult a kábszer és alkohol karrierem,szinte minden volt,de sose injektáltam magam,eleinte minden csodás volt,rengeteg szép élmény,na de felborúlt minden és jött a pokol,fél éve vagyok tiszta,volt pár próbálkozásom leállással ,de az összes 2hónapig tartott max,de már annyira lecsúsztam főleg lelkileg,mindenféle pszichés zavart beleértve,hogy most már tényleg vége ennek,az összes kábszeres barátommal megszakítottam a kapcsolatot,járok pszichológushoz,vitaminok,és antidepi,nyugtatók,sajnos ezekre szükségem van,de a legroszabb,hogy gyakran kábítószerekkel álmodom.....Na de a józan élet az igazi boldogság! :)
2019. jan. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!