Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, irreális félelmeim...

Szorongok, irreális félelmeim vannak mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még a COVID előtt egy életvidám, független ember voltam, de ahogy jött a korona úgy kezdtem megtörni. Ebben az évben nem tudtam a tanulmányaimat befejezni, mert szakdolgozatomhoz embereket kellett volna felkeresnem, munkanélküli lettem és nagy lelki teher alatt voltam. Kiakartam költözni külföldre és ott akartam folytatni a tanulmányaimat, de nem csak most hanem a következő években sem tudok majd külföldre menni mert feltorlódtak a helyekre jelentkezők száma. Úgy látszik itthon kell majd elkezdenem egy mester képzést, de nem akarok a magyar felsőoktatási tortúrán újra végig menni. Tavasszal szerencsésebb volt a helyzet, mert legalább a természetbe kilehetett menni. Az elmúlt 1,5 hónapban életem leghosszabb stresszes időszaka köszöntött be,2 hétig 1 órákat aludtam, 12 órákat dolgoztam. Mostanra legalább az alvás helyre állt, de megmagyarázhatatlan félelmeim lettek. Félek a sötétségben (hetente 3-szor csak fény mellett tudok elaludni, ezelőtt csak steljes sötétségben tudtam elaludni), nem bírók egyedül lenni, mindig kell valaki a közelembe különben mentálisan össze esek. A családom szerencsére nagyon megértő velem és szerintük ezzel az egész helyzettel meg a mentális rosszullétemmel nincsen semmi baj. Engem mégis zavar, mert az ellentéte lettem mindannak ami eddig voltam és amit képviseltem. Hogyan tudnék kicsit enyhíteni -éteken a problémákon?

2020. dec. 28. 22:09
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Sajnálattal olvastam soraidat, sajnos nem vagy egyedûl, sok fiatal embert èrint a tanulmányok elhalasztása stb. Elhiszem, hogy a fèlelmeid fojtogatnak, szorongasz, de erôt kell venned magadon, nehogy teljesen elhatalmasodjon rajtad. Szerencsère a Családod megèrtô veled szemben, ami nagy segitsèg. Azt már megtapasztaltad milyen mèrtèkben hátráltat a mindennapi èletben a fèlelmeid. Javaslom, hogy rendszeressen sportoljál, futás, sulyzózás, jót tenne, ha kirândulni mennèl, Jóga, meditáció, zene hallgatás, esetleg festhetnèl, alkothatnál valamit. Oldd fel a szorongásodat vègleg! Ha vègèrvènyesen megszabadulsz a fèlelmeidtôl, visszanyerheted a korábbi szabadságod gondolatban, èrzelmekben, ès fizikailag is! Kèpes leszel újból tiszta fejjel, fèlelmek nèlkûl döntèseket hozni, ès cselekedni. Minden jót!
2020. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!