Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szívdobogás érzet?

Szívdobogás érzet?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 éve küzdök ezzel a problémával, persze nem folyamatosan jelentkezik, csak időközönként. Van, hogy hónapokig nem, majd rendszeresen, akkor is legtöbbször éjszaka, az ágyban fekve, vagy például evés után. Két kezemen nemtudom megszámolni hány EKG vizsgálaton, illetve vérvételen estem át, mindegyik esetben mindent rendben találtak. Szorongásos problémáim mindig is voltak, az orvosok ezzel magyarázzák. Társul néha hozzá más tünet is.. Tompa szúró érzés a test bármely pontján, sóhajtozási kényszer.


Hiába a sok jó teszt, én a 19 éves fejemmel mégis minden nap ezen aggódom, és más más rendellenességet magyarázok be magamnak, a szívemmel kapcsolatosan.. Valakinek bármilyen tipp, hogyan tudnám ezt a félelmet enyhíteni? Borzalmasan megkeseríti az életemet.



2020. dec. 29. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van, nekem is szorongástól :D és nekem is evés után szokott előjönni, vagy ha úgy ülök/fekszem hogy fizikálisan érzem a szívverésem és nagyon rákoncentrálok, ettől megijedek és elindul magától egy jó kis szorongás roham. Én ilyenkor próbálom tudatosítani, hogy ezt az agyam csinálja és elkezdek valami monoton tevékenységet végezni ami eltereli a figyelmemet pl. mosogatás :D

22/L

2020. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tapasztaltként mondom...


Lehet pszichológiai oka, ahogy az első is írja, DE (!) könnyen lehet, hogy refluxtól van. Alattomos és túl általános kis betegség ez, azért nem gondoltak rá sokan, pedig a refluxnak aztán rengeteg "ijesztő" tünete van, ami kihathat pl. a szívre is.

Beszélj a házidokiddal!

2020. dec. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A másodikra reflektálva, ez fura, mert nekem amióta az eszem tudom refluxom van. Utána nézek mindenképpen.

2020. dec. 29. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Látom éjszaka mindenkinek ez volt, mert én éjjel pont ezek a tünetek voltak, nekem is van úgy hogy hónapokig nem jelentkezik semmi aztán egyszer csak derült égből villám csapás, éjjel nem birtam aludni szívdobogás érzet remegés/reszketés, nyugtalanság, hol fáztam hol melegem volt, ahhh borzasztó! Pánikbeteg voltam 3 évig abból ki jöttem most meg ezek a szorongások kísértenek hébe-hóba.
2020. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Amiket írtok, ezek is tipikus kísérőjelenségei az áteresztő bél szindrómának. Ez rendre valami távoli tünettel jelentkezik, talán ezért is nem foglalkozik vele az orvosi protokoll. Meg azért, mert 2015-ben kezdték el kutatni, azt pedig a British Medical Journal sem tagadja, hogy min. 17 év szükséges egy-egy új ismeretnek, mire az akadémikus orvoslás palettájára felkerül.
2021. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves "Miquel", talán orvosnak tetszik lenni, vagy csak okoskodik? Óvatosan kéne bánni a "tipikus tünet" és hasonló kifejezésekkel, mert ezek nagyon sok betegségnek lehetnek tünetei, de mivel én bevallom, hogy nem vagyok orvos, én nem vállalkozom rá, hogy megmondjam a tutit. Mint itt egyesek...
2021. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez van , ugyanilyen tünetekkel
2021. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem azóta teljese elmúlt. Sport, életmód váltás teljesen megoldja, tudom tanácsolni! :)
2021. nov. 13. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!