Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak ezek az érzések?

Miért vannak ezek az érzések?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy miért jönnek elő ezek a gondolatok és miért érzem magam ilyen furán, ha ezeket gondolom, érzem.

Nagyon kevés az önbecsülésem, S ha valami változik az életemben, eltűnik egy személy vagy valami jó történik, furcsán reagálok rá érzelmileg és nehezen tudom ezeket a dolgokat megélni.

Pl ha jó történik velem, kétségesnek érzem, hogy megérdemled-? Ha valaki, bárki eltűnik az életemből, a napi rutinból, magamban keresem a hibát, hogy ezt miért?

Van bennem némi félelem a megőrüléstől és, ha olyan dolgot olvasók, hallok, látok stb, ami ezzel kapcsolatos...napokig tudom rágódni magamban, hogy na most biztos megőrülök, aztán azt fogom gondolni, hogy belém bújt az ördög vagy elvittek az ufók stb...

Tudom... Nagyon is jól tudom, hogy butaság, csak tudnám, hogy akkor miért vált ki érzelmileg ilyen kellemetlen érzést.

Bocsi, hogy hosszú lett, jól esett ki írni magamból. Sziasztok!



2020. dec. 31. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hány éves vagy? Én is éreztem már életem során ilyet. Szerintem ez szorongás.
2020. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
33 és egy rossz párkapcsolat következménye ez valószínűleg.
2020. dec. 31. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy pszichológust (nem pszichiáter kell,csak valaki akivel beszélni tudsz ezekről) :)
2020. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia. Egy pszhiológiáról szóló doku filmben mondták, hogy a mai világban azért van ennyi mentális betegség mert az emberek annyira jó létben élnek hogy rengeteg idejük marad magukkal foglalkozni és a saját lelki világukat elemezni és felnagyítani. Ebben találok igazat, én is küszködök némi szorongással tehát sajnos van tapasztalatom. Viszont ha nem ez a mondern társadalomban élnénk hanem a régebbi internet mentes világban és közelebb a természethez, számítógép tv internet nélkül szerintem fele ennyi mentális probléma nem lenne, + ha több ember éllne a városokon kívül gazdálgodással állattenyésztéssel mondjuk ki paraszt életformában élne akkor tényleg nem lenne ideje ezekkel a mentális problémákkal foglalkozni és vizsgálgatni mert meg lenne a napi munka, ami nem csak abból áll hogy reggel felkelünk megyünk a buszon a melóba 8 órázni meg 12 órázni hanem tényleg reggeltől estig lenne mit csinálni. És nem a panel dzsungelbe mennénk haza ahol vár ránk a TV internet számítógép okostelefon de viszont már vidéken is ez van. Ez az én véleményem és bocsánat ha eltértem a tárgytól. De amit ajánlani tudok hogy keress magadnak munkát elfoglaltságot tanulj, sportolj valamit otthon is lehet sportolni a napi 100 fekvőtámasz + 40 felhúzás is sport és erős is leszel tőle. :)

Tehát ne foglalkozz annyira a problémáiddal próbáld félre tenni őket és koncentrálni hasznos dolgokra akkor nem lesz annyi idő felesleges öndiagnózisokra és aggódásokra. A pszhiológus sem tud és a gyógyszer sem tud biztosra meg gyógyítani de gondolom ezt te is tudod.

Tehát ezeket a tanácsokat tudom adni, voltam én is ilyen helyzetben és hidd el nem őrültél meg csak az érzelmeid hullámai most feléd kerekednek.

Nem kell mindent tudni hogy mi miért az ember nem olyan okos mint amilyennek hiszi magát.

2020. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
előző vagyok, azt akartam még meg kérdezni hogy hogy állsz az Isten hittel, hiszel Jézusban és Istenben? Mert ha igazi gyógyulást szeretnél akkor egy az orvos, Jézus.
2020. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megvagyok keresztelve és gyakoroltam is a vallást egy időben. De nem vagyok a templomba járó típus.

Viszont észrevettem, ha igazán gond van, mindig Istenhez fordulok segítségért.

2020. dec. 31. 16:34
 7/9 anonim válasza:
Isten nem azt nézi hogy melyikőnk jár templomba vagy ki gyakorolja szertartásosan a vallást hanem azt nézi hogy milyen a szívünk milyen szívvel keressük őt. Én sem járok templomba de a belső templomba igen.
2020. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Jakab 4,8

"Közeledjetek az Istenhez, s majd ő is közeledik hozzátok. Mossátok tisztára kezeteket, bűnösök, és tisztítsátok meg szíveteket, megosztott lelkűek."


Az Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne. (1 János levél 4:16)


1Jn 3.17

"Hogyan marad meg az Isten szeretete abban, aki - bár bőven van neki a világ javaiból -, mégis, amikor látja, hogy testvére szükséget szenved, elzárja előle a szívét? 18 Gyermekeim, ne szeressünk se szóval, se nyelvvel, hanem tettel és igazsággal."


Abban nyilvánul meg Isten hozzánk való szeretete, hogy egyszülött Fiát küldte el Isten a világba, hogy éljünk őáltala. (1 János levél 4:9)


Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. (János 3:16)

2020. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy javítottam a helyzetemen, hogy amikor elkezdtem agyalni és kezdtem volna rátérni a siránkozásra akkor azonnal pozitív dolgokra kezdem gondolni.
2020. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!