Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többször fordul meg a...

Egyre többször fordul meg a fejemben az öngyilkosság gondolata. Mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés

Egyre többször fordul meg a fejemben az öngyilkosság gondolata, és ekkor érzem magamat, és a világot önmagának. Valami mindig visszatart, de szerintem csak a gyávaság.

Van okom rá, kilátástalan a helyzetem. Nagyon gyenge szociális készségű vagyok, magányos és depressziós vagyok, barátaim nincsenek, nyomorban élek. Senkim sincs anyamon kívül.

Gyerekkorom nem volt, és nem foglalkozott velem senki akkor sem az akkori tanárokon kívül. (Drogos testverem pátyolgatása volt mindenkinek az első)

Nehezen élek. Mindennapom ugyanolyan, azt sem értem minek kellek fel? Minek jár még egy szenvedés?

Ez a gondolat, szenvedés már lassan egy éve tart. (Helyzet régebb óta de akkor sokat álmodoztam, ezzel kompenzáltam a dolgaimat)

16/F



2020. dec. 31. 22:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nézd, én is sokszor terveztem öngyilkosságot, párszor meg is próbáltam, tizen és huszonévesen. Aztán sok-sok gondolkodással rájöttem, hogy akkor fordulok magam ellen, amikor valójában másra haragszom, csak őt nem merem bántani (mert pl. nem szabad vagy úgy megkínozna, hogy nem merem). Úgyhogy ott hagytam a seggfejeket, és eldöntöttem, hogy sokkal jobb ember vagyok én annál, minthogy mások baromsága miatt feladjam.

Ma 42 vagyok. Családom, barátaim vannak. Néha még mindig szerencsesüti vagyok, de tudok nevetni magamon. A hajdani seggfejeknél boldogtalanabb embereket pedig azóta sem ismerek.

2021. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!