Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások is vannak úgy vele,...

Mások is vannak úgy vele, hogy nem akarnak úgy élni, hogy kihasználják a multicégek? és leélni egy szokványos életet? Emiatt öngyilkossági gondolataim vannak, és megakarok halni. Mit tegyek azért, hogy ne akarjam megölni magam?

Figyelt kérdés
Én nem akarom, hogy politikusok kihasználjanak, vagy a multicégek alkalmazottjaként leéljek egy egész életet, éhbérért, szinte semmi szabadidővel, aztán megöregedjek és meghaljak. Nem úgy tűnik, hogy ezen tudok változtatni. Ezért akarok meghalni.

2021. jan. 1. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mások nem érzik. Én speciel jól keresek mukticégnél, hasznos munkám van és szeretem csinálni. Hobbim is van és azzal is keresek pénzt. A jó életért tenni kell, nem nyavalyognj
2021. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nincs választásod? Úgy éled az életed, ahogy akarod. Felőlem lehetsz csöves is, végtelen sok szabadidővel.
2021. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mihez értesz, de csinálhatnád ugyanazt vállalkozóként is, szabadon, semmi akadálya. Egy multinál (vagy bármilyen munkahelyen) a szabadságodat cseréled biztonságra. Vállalkozóként a biztonságot és a kiszámíthatóságot cseréled el szabadságra. Neked kell eldöntened, melyik a fontosabb.
2021. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, ez csak a kamaszkori világfájdalom. Mindenki túlél ilyen időszakot.
2021. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, nem vagy egyedül ezzel a dologgal. Nekem úgy tűnik elég haszontalanul töltöd a munkaidődet is és a szabadidődet is. Nyilván a munkádat nem tudod megváltoztatni, csak a környezetedet, szóval javaslom, hogy válts munkahelyet, ha megteheted. Fát vágni lehet úgy is, hogy vernek közben, meg úgy is, hogy minden nap állják az étkezéseidet és kedvesen bánnak veled. Mindenki döntse el, hogy melyik a jobb neki...


Az éhbérrel kapcsolatban pedig csak annyit tudok mondani, hogy én sokat keresek diplomásként egy hiányszakmában és ugyanilyen gondolataim voltak/vannak néha. Nem tudom, hogy Te mennyit keresel, őszintén nem is akarok turkálni a pénztárcádban, de szerintem lehet már tudod azt is, hogy a több pénz nem feltétlenül jelenti, hogy boldog vagy. Mindez azért, mert haszontalannak, bábúnak éreztem magamat.


Amit én teszek ez ellen az, hogy önerőből, egyre gyakrabban olyan dolgokkal is foglalkozok munka után, amik mindig érdekeltek. Például kihasználom, hogy a drága kormány adott nekem 12 ingyen félévet egyetemre/fősulira és ebből még maradt nekem pár félévem, úgyhogy elmegyek új képzésre, mert váltani akarok ebből a szarból még ha jó is a pénz. Ha te is megteheted, szerintem ne szalaszd el ezt a lehetőséget. Munka mellett lehet tanulni új dolgokat, csak nagyon nagyon erősen rá kell magad venned. Ezt nyilván egy depresszívebb, szorongóbb állapotban nem így gondolja az ember, de ki lehet törni kemény munka árán a rosszból.

2021. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem öngyilkos gondolataim csak ritkán vannak, de hasonlóan kilátástalannak érzem a helyzetet mint a kérdező. Életem során más sok-sok évet lenyomtam gyárakban (sőt valószínű most nemsokára felvesznek egy ilyen helyre). Ez egy olyan munka ami igencsak sok szenvedéssel jár. Nekem vannak szociális fóbiás hajlamaim, így a beilleszkedés minden új helyre legalább fél év. Addig jellemezően egyedül bujkálok a wc-be szünetekben, és próbálok elkerülni minden emberi felesleges kapcsolatot - de persze ez úgysem minden esetben sikerül. Van hogy az ember minden nap görcsölve megy be, és nem tudja mikor hová teszik, minden kilátástalannak tűnik. Mégis csinálni kell, mert nem lesz pénz, és az ember azt kockáztatja hogy csöves lesz. Az hogy tenni kell a jobb életért egy egész jó sablon szöveg. Csakhogy aki nem tanult, és amúgy is el van veszve az élete pár területén, ráadásul nem is tudja mit akar - annak nagyon is nehéz bármerre is lépnie. Inkább egyszerűbb elfogadni ezt a droid, szenvedő életet, mint hosszú próbálkozások, és konfliktusok árán rengeteg energiát tenni valamibe - amiből lehet végül semmi sem lesz. Ezért én úgy döntöttem hogy próbálok így ilyen munkát találni, és csak a legminimálisabb életet próbálom élni. Csak a legalapvetőbb dolgokra fókuszálok. Igaz én függő is vagyok a drogoktól, pont ezért mert nem tudom megoldani az életem. Inkább amikor húzós lesz, akkor elszállok magam pár órára, és hónap közben meg esténként füvezek hogy valahogy kiengedjem a gőzt. Viszont ez sem megoldás, és már rég megbántam hogy függő lettem. Mégis valami pótszer kell hogy elviseljem ezt a szenvedésekkel teli életet. Ezt az életet amihez nincs használati utasítás. Nagyon nehéz benne megtalálnia bárkinek is a helyét. Viszont én nem nyiffantanám ki önmagam. De azért nem bánom majd azt sem ha egyszer vége lesz.
2021. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az zavar a legjobban, hogy van ami sohasem lehet az enyém, pl egy hiperautó vagy egy topmodell csaj, mert egyáltalán nem jönnek be a nem gyönyörű lányok, de a topmodellekből is csak egy kettő. de helyette lehet roszabb ház, roszabb csaj, roszabb minden, de legalább ezekre vágyakozhatok egész életemben. Lehet hogy irigy vagyok?
2021. jan. 1. 17:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lol, akkor téged nem az zavar, hogy kihasználnak a multicégek, hanem hogy nincs csajod bro
2021. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jönnek a modellcsajok a kizsákmányoló multicégekhez itt most?
2021. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
am csaj annyira azert nem kel inkább a lehetosegekre gondolok
2021. jan. 1. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!