Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkanélküliség és depresszió,...

Munkanélküliség és depresszió, hogyan jöjjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hosszú lesz.

Tavaly október óta nincs rendes munkám. Ekkor sajnos ki kellett lépnem a suliból akkor mert nem teljesítettem a feltételeket és emiatt akkor eléggé mély pontra estem. Akkor még elég válogatós voltam munkák miatt amit már bánok. Elején még volt maradék pénzem is, nem hajtott a tatár, pihentem hónapokat. Mikor voltak interjúim akkor valamiért megijedtem és nem voltam kész belevágni az új életbe. Azóta volt, hogy voltam próbanapokon meg pár napig dolgozni is, de egyik se vált be. Viszont mióta beütött ez a vírus azóta szó szerint alig keres fel valaki pedig már ezer helyre jelentkeztem több féle pozícióra mint takarító, gyár, csomagoló stb. Elején még egész jól voltam meg élveztem a szabadságot, de napról napra telnek a napok és egyre jobban megemészt a tehetetlenség, a semmittevés, magány. Régebben mikor sulis voltam nagyon kívántam ezt,hogy ne kelljen dolgozni de mégis ellennék. Suliban csesztettek, kiközösítettek míg találtam egy jó közösséget. Olyan mintha nem állék még készen a munkás életbe. Egy idő után OCD is kialakult nálam nevetséges rituálékkal. Mostanában olyan november óta szó szerint egy cég se hívott, hogy menjek interjúra. Érzem magamon, hogy derpesziós is lehetek mert napjaimat alvással töltöm leginkább, mint estétől hajnalig gépezek meg tévézek, napközben meg alszok és olyan este 8 körül kelek. Sokszor felkelni sincs kedvem csak enni mert érzem, hogy rosszul leszek azt utána vissza fekszem. Sokszor sírok is ok nélkül. Bámulom a falat néha, kimenni sincs lelki erőm, sokszor görnyedten járok itthon és karjaim előttem lógnak. Volt, hogy annyira magam alatt voltam, hogy szó szerint kidőltem a székemből és leestem a földre és csak bámultam magam elé. Barátaim sincsenek épp hogy 1-2. Nagyon kiszeretnék jönni ebből az állapotból de semmi lelkierőm nem maradt. Pénzem sincs már szinte. Anyámék szerencsére eltartanak de nem várhatom el tőlük ezt mindig. November óta senki nem keres munka miatt, most már tényleg csak a Januárban reménykedek. Nagyon nehéz lesz a visszaállás hisz egy évig nem csináltam semmit mert féltem. Eléggé elszúrtam az életemet de most nagyon mélyponton vagyok. Vannak elérhetetlen céljaim mint a lakásvásárlás de semmit nem tudnék elérni szerintem. Mostanában minden nap sírok és bámulok magam elé. Mivel tudnám magamat rávenni a munkás életbe? Ez amúgy depresszió lenne vagy más lehangoltság? Vírus miatt nem vagyok lehangolt, hisz ez már jóval az előtt volt, meg amúgy se érdekel annyira. Mit tanácsoltok, hogy jöjjek ki ebből? Más is volt ilyen helyzetben? Köszönöm, hogy elolvastad. Csak olyanok írjanak akik tényleg elolvasták meg normális választ tudnak adni és nem kioktatóak vagy trollok tévednének ide, mert ezekhez nincs lelkierőm. Előre is köszönöm! 23l



2021. jan. 2. 03:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Jelentkezz profession-on is, önéletrajzot tölthetsz fel, hírlevelet küldenek, beállíthatod preferenciádat.
2021. jan. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1.nagyon hasznos volt tényleg...

azon vagyok fenn és jelentkeztem már az összes lehetséges állásra de semmi,

jooble, jófogás de semmi.

2021. jan. 2. 04:53
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Elküldenéd a hirdetésed privátban?

Lehet hogy tudnék segíteni. Most tervezem bővíteni a vállalkozásomat.

2021. jan. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
7%
SEREG.
2021. jan. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
azt hittem kicsit a hangulatomról is tudnátok segíteni január van mostmár csak kezdenek megint hivogatni. emiatt is reménykedek. de a depresszió eléggé kínoz már..
2021. jan. 2. 05:31
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha kimozdulsz otthonról, lesz meló akkor a depi is megszűnik!
2021. jan. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-szerinted nem mozdultam ki eddig se??

nem változott semmi!

hiába megyek ki nem történt semmi változás..nektek persze könnyű

látom hiába való volt ide jönnöm semmi hasznos válasz

2021. jan. 2. 05:39
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Picit türelmetlen vagy. Szombat hajnal van. Ne várj 2 órán belül világmegváltó válaszokat.
2021. jan. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

7. Azt írtad nem nagyon mozdulsz ki, mert nappal alszol, hajnalig gépezel.


Keress valami kinti elfoglaltságot napközbem. Séta, bringa, futás, bármi ami nem köt le, de legalább életben tart, és segít a depressziódon, meg a felborult napirendeden.


Ennyit tudsz tenni, a munka meg majd adja magát, keress alkalmi munkát, vagy pár órásat elfoglaltságnak, ételfutárt gyakran keresnek, de gpndolom most mindenhol nagy a túljelentkezés.

Megoldást keress, ne kifogásokat. Ha tudod hogy depis vagy, akkor tegyél ellene, vannak, lesznek itt jó ötletek rá.

Tenni, tenni, mindig valamit, akár otthon a háztartásban besegíteni, mosás, vasalás, hogy valami hasznod legyen.

Mert ez, hogy döglessz egész nap, éjjel meg gépezel, ez nem élet ezt te is pontosan tudod.

2021. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy személyesen nem ismerünk, bármit írunk, arról nem tudhatjuk: próbáltad -e már és hogyan, milyen tartósan próbáltad vagy nem és akkor jöhet a "nagyon hasznos volt" c. szöveg.

Menj ki sétálni, tornázz, mozogj, akár Youtube videó alapján.

Nem tudom: teljesen idegenként, ismeretlenül mit és hogyan tudnék segíteni hangulatodon.

Sajnos, a mai világban az a tapasztalat, hogy nem elég arra várni: a cégek keressenek, mert nem biztos hogy megőrzik önéletrajzodat, adataidat későbbi visszahívás céljából. Újabb és újabb cégeket neked érdemes keresni, folyamatosan, még akkor is, ha durva, elutasító válaszokat kapsz.

Valaki több ezer céget keresett meg, mire 3-4 helyről kapott

választ. Sajnos.

Az önéletrajzzal kapcsolatos kritériumokat is nagyon érdemes átnézni-átolvasni, milyen a jó önéletrajz, mit/hogyan írjunk stb.


Lehet megint nem volt hasznos válaszom, ha ez így van, akkor nagyon sajnálom, nem direkt volt.

2021. jan. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!