Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam ki még ezt az évet?

Hogy bírjam ki még ezt az évet?

Figyelt kérdés

Most leszek végzős egy gimnáziumban, de már egyszerűen nem tudom elviselni az egészet. Nem az életemmel van bajom, imádom a családom, nem akarok öngyilkos lenni, nem vagyok depressziós, semmi ilyensmi. Csak elegem van már az egészből; mindenegyes reggel bejárni, házit írni, elviselni a f*szfej osztálytársaimat (akik egyébként nem b*sztatnak, csak egyszerűen utálom őket, semmi másról nem lehet velük beszélni, csak arról, hogy ők hogy b*sztak be és kivel d*gtak, ha másról akarok beszélni, akkor egy értelmes szavuk sincs). Vannak "barátaim", de igazából csak az egyikük szimpi. A legjobb barátom külföldre ment, ha a sulinak vége én is mehetnék (egyetemen halasztanék), de addig fogalamam sincs, hogy hogy fogom kihúzni. Olyan, mintha egy retkes börtönben lennék, dühítő, hogy nem tudok kiszabadulni. Van valami tanácsotok, hogy hogyan tehetném eviselhetőbbé? Vagy, hogy egyáltalán miért van ez?

18/L


2010. aug. 13. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést, benned van a hiba. Az osztálytársaid "átlagosak" sajnos ez most az átlagos... nem azt mondom, hogy legyél te is ilyen, hanem, hogy mit foglalkozol vele? Le merem fogadni tipikus túlbuzgó csajszi vagy. Minek? Élvezd a sulit, rajzolj, aludj, játssz azt kész! Fejts rejtvényt, vagy szerinted minek van suli?
2010. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ebből kiveszem, te éppen a semmi miatt rinyálsz. Család oké, depi nulla, és ahogy kiveszem, anyagi gondjaitok sincsenek.

Ebben a korban természetes, hogy több teret igényelsz, hirtelen úgy látod, beszűkül az eddig elégségesnek bizonyuló élettered, és szabadulni akarsz. És, hogy hogy bírd ki azt az egy évet? Nos, íme egy cél: az év végén olyan vizsgák várnak, amik eldöntik a jövőd, hogy mehetsz-e egyetemre, és ha igen, akkor melyikre. Az út: tanulás. Amúgy meg ebben az évben már nem kell annyit tanulni, csak érettségi tárgyakra - minden mást lazán vesznek már. Örülj az életednek, a családodnak, az egészségednek, ha meg rádtör a rinyálhatnék (bocsi, szebben nem tudom mondani) akkor gondolj azokra, akik nálad sokkal rosszabb helyzetben vannak, és akiknek a fentiek közt minden téren gondjai vannak.

A suliban pedig élj meg minden napot, mert később vissza fogod sírni.

2010. aug. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Legyél magántanuló.
2010. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy elég komoly anyagi gondjaink vannak (nem nullán, hanem totál mínuszban vagyunk), ezért is akarok dolgozni, hogy segítsek anyának. Már megpróbáltam kevésbé szenvedősen hozzáállni a dolgokhoz, de nem megy. Abba azért jó belegondolni, hogy már csak 1 év, de pont most lesz Szalagavató, Ballagás stb... Lehet, hogy csak egy kicsit antiszoc' vagyok...
2010. aug. 14. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én családom is mínuszban volt (van) szalagavatókor, ballagáskor, de ez nem olyan nagy költség (bár sullifüggő). És a spórolásnak is kismillió módjda van (diákmunkával próbálkoztam, vidéken alig van rá kereslet :() Szalagavató utáni bulira egy ezres a belépő pl. Ballagáskor anyum főzött, és csak pár közeli rokont hívtunk meg (összesen voltunk heten, de elegen, nem kell megetetni a fél várost).

A helyzeteden enm siránkozni kell, hanem úgy kell hozzáállni: most itt vagyunk, ebből kell kihozni valamit. Kicsit állj pozitívabban a dolgokhoz. Neked egyelőre a tanulás a dolgod, arra koncentrálj. Ha érettségi után továbbtanulsz, már jobban el tudsz helyezkedni diákmelóban is, mert egyetemistákra van kereslet. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy élj a mának. Ha ma jól érzed magad, a holnap is gyorsabban jön el. 2. voltam.

2010. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

szerintem ettől az évtől ne legyél annyira megijedve...most láthatod a kiutat a mindennapos szenvedéseidből, és kicsit vedd bulisabra, egy kor lezárására ezt a szalagavató-ballagást...

meg lehet a dolgokat egész olcsón is úszni, pl megkéred valami ügyes ismerősötöket h fessen ki, csinálja meg a hajadat, ruhát lehet olcsóbban is kölcsönözni, olcsóbb boltokban beszerezhetsz alkalmi rucikat..ajándékot pedig értelem szerűen megérted, ha nem kapsz!

a suli pedig hidd el mindig mindenhol ilyen, habár én most bukott osztályommal kezdtem tavaly újra a 3.ikat de nagyon megszerettették velem, és szívessen megyek mostmár, várom nagyon:)

próbálj meg lazítani, néha kicsit terelni a figyelmedet ha besokallsz a többiektől, vagy szellőztesd ki a fejed szünetekben, halgass zenét, menj ki ha lehetőség van rá a suliban friss levegőre.....nem kötelező ilyen butaságokról beszélgetned, ezek szerint te ennyivel értelmesebb vagy náluk! ennek örülj!

koncentrálj a tanulásra, hisz jövőre végzünk;)

remélem minden jól alakul majd, és vidámabban tudsz iskolába menni!

sok szerencsét érettségihez is!

L/18

2010. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok! Jól estek a bíztató szavak! Nem lesz könnyű, de megpróbálom könnyebben kezelni ezt az egészet. Amúgy szerencsére a szalagavatós ruhám ingyen lesz (csak palotást akarok táncolni), a ballagást meg ilyesmit a család segítségével csak kihúzzuk. :)
2010. aug. 14. 22:30
 8/12 A kérdező kommentje:
21:24 Neked is sok szerencsét az érettségihez!
2010. aug. 14. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ebben a cipőben járok,utolsó évemet kezdem most,amit a sulin kívüli barátaim segítenek majd túlélni.
2010. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor neked is kitartást! :)
2010. szept. 1. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!