Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam, ki, hogy ne...

Hogy bírjam, ki, hogy ne vágjam meg magam újra?

Figyelt kérdés
Két és fél éve kezdtem el ezt a baromságot. Másfél hónapja felhagytam vele, de még mindig érzem a vágyat arra, hogy ezzel vezessem le a feszültséget. Tudom, hogy nem szabad, mégis vívódok, mert csinálni akarom. Megtenném, ha nem ígértem volna meg a páromnak és két nagyon jó barátomnak, hogy nem teszem többé. Hogy felejthetném el örökre?
2011. okt. 7. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdj valamit a depresszióddal először. Anno én is csináltam, de 6 év távlatából eszembe sem jut, szóval van kiút, önuralom.

Mindig foglald el magad valamivel, ne nagyon legyél egyedül.

Jobb tippet nem tudok adni, csak azt, hogy ha magadtól nem megy kérj segítséget.

2011. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát én egyszerűen kinőttem belőle... Nem tudom, te hány éves vagy most?

Próbálj helyette nagyon intenzíven sportolni, és lehet, hogy egy pszichológus is elkélne

2011. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És pszichiáter.
2011. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pszichiáter, mindenképp.
2011. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Adok neked egy jó könyvet (van pdf ill. hangoskönyv). Keress meg privátban!


Ha nem sikerül ezzel sem, fordulj szakemberhez!

2011. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

17 leszek nemsokára.

2 hetet voltam pszichiátrián (csoport-terápia), de nem igazán segített. A két személyes beszélgetésnél úgy éreztem a második héten, hogy a pszichológus kiforgatja a szavaim. Nem jutottunk egyről a kettőre, nem tudtam megnyílni, mert már az elején sem hagyta, hogy végig elmondjam a problémáimat. Leragadt kb. a történetem felénél, holott az csak a kezdet volt. Ilyen esetben mi a teendő? Keressek másikat, vagy hagyjam a francba az egészet abban bízva, hogy magamtól is rendbe fogok jönni?


Utolsó: válaszoltam neked.

2011. okt. 9. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg nem ellenkezni kellene, hanem hagyni a pszichológus tegye a dolgát. nyilván nem kötekedni akar, hanem oka van annak, hogy mit miért mond, meg kérdez. nem véletlenül végzett egyetemet, és kapott diplomát... hidd el, ő jobban tudja, mint egy 17 éves gyerek
2011. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hááát én azért keresnék másik pszichológust. Hallottam már olyat, h az rgyik tojt a betegre magasról,, és egy másik meg segített kimászni a gödörből valakinek!!! próbáld csak meg!!!
2011. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!