Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történne ha abbahagynam a...

Mi történne ha abbahagynam a paranoiamra felírt ripedon szedését?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Orvosi ellenőrzés nélkül semmiképpen ne hagyd abba. Amikor én abbahagytam (orvosi ellenőrzéssel), egy darabig teljesen jól voltam. Aztán jött a vírus, és jöttek vele a paranoid gondolatok. Ezek nagyrészét sikerült gyógyszer nélkül legyőznöm, de teljesen nem múlottak el.
2021. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Hirtelen rosszabb lenne meg annal is, amilyen gyogyszer elott volt. Esetleg veszelyesse valnal, hiszen elhinned a teveszmeidet.
2021. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
a ripedon a dopamin receptorok antagonistája és a serotonin receptorok agonistája,ennek megfelelöen ezeket a hatásokat változtatja meg. Mivel a dopaminerg rendszert blokkolja igy abbahagyás esetén az ehhez kapcsolódó reakciók erősödhetnek, érts élénkebbé válhatsz,de emellett a paranopiás reakciók erősödhetnek. A szerotonerg serkentés az jelenti(nagyon nagy vonalakban),hogy nyugodtabb vagy,de némelyest lassultabb,ez is kiesik ebben az esetben. Ezen felül hat a hisztamin receptorokra is ami szintén szedativ hatást fejt ki. Miért akarod abba hagyni? nem túl sok jót olvastam róla (és igazából nem a paranoia az aminél leginkább használni szokták),de szerintem beszéld meg a pszichiáterrel -főleg ha mellékhatést tapasztaltál vagy neheziti a hétköznapi életedet,mert pl tulzottan szedál.
2021. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért akarom abbahagyni mert hiztam tőle 30 kilót.
2021. jan. 3. 06:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt. Nem harmincat, hanem tizenötöt híztam tőle. Miután abbahagytam pillanatok alatt lefogytam. De ennek ára van, az, amit az elsőben írtam.
2021. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
semmi, nem kell ilyeneket szedni mert szetb*sznak
2022. dec. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!