Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne másképp?...

Hogyan lehetne másképp? Tönkreteszi az életemet.

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és komoly hipochondriában szenvedek, emellett pánikrohamaim is vannak.


A stressz és a folyamatos aggódás kicsinál mind fizikailag, mind lelkileg, és most telt be a pohár. Nincs olyan nap, hogy ne lennék szarul.. Állandóan fáj és zsibbad a tarkómnál, krva magas a pulzusom, minden nap fáj valamim, egész nap gyenge erőtlen vagyok és szédülök..


És állandóan panikolok ezek miatt , hogy vajon ezek egy komoly betegség előjelei e. (egész nap ezek pattogok, bújom a netet, hogy mi az isten bajom lehet) Látott már egy csomó orvos nem találtak soha semmit, de én nem hiszek egyiknek sem, akkor mégis mitől vagyok mindig ilyen szarul?


Járok pszichológushoz és eddig nem nagyon használ, de az biztos, ha most nem teszek ellene valamit, azzal tönkreteszem az egész életemet. Gyógyszert nem szeretnék szedni.


A kérdés az, hogy van valaki, aki ugyanígy éli az életét, mint én? Ha igen, hogyan küzdesz ellene, ha esetleg kigyógyúltál belőle, hogyan? Ha nem, mit tanácsolnál nekem, hogy mit kéne tennem?


Belefaradtam a folyamatos tünetekbe, tönkretesznek.. A kapcsolataim is tönkre teszi ez szar.. (család, barát, párkapcsolat) Sose tudok elmenni sehova. Most is elájulok olyan rosszul vagyok, nagyon fáj a fejem hátul, mindig arra gondolok, hogy nem-e halok meg ettől..


Ha elolvastad és akár választolsz is nagyon szépen köszönöm neked!



2021. jan. 2. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsőként ne olvass utána semmilyen tünetnek! Nekem enyhébb hipochondriám van/volt.(Néha előjön még) Próbálj hobbit találni, amely eltereli a gondolataidat. Én pl rajzolni és festeni kezdtem és közben zenét hallgattam. De tudok olyanról, aki írni kezdet. Egy egész történetet írt csak úgy magának és úgy érezte segített neki.

A pszichológushoz való járást ne hagyd abba, hiába érzed úgy hogy nem segít, de idő kell hozzá.

2021. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó mélyen benne vagy a szorongásban,és a hipochondriában az biztos. A tünetek valósak, érzed őket, ez nem kitaláció, de tudnod kell, ez nem szervi. Akkor sem szervi, ha nagyon rosszul érzed magad. Ez a folyamatos ön ellenőrzéstől van. Attól, hogy mindig befelé figyelsz, már tudat alatt is. Az agy produkálja a tüneteket. Állandó stresszben vagy. Az agyad soha nem pihen, persze hogy fáj a fejed. Pszichiáterhez kell elmenni, ő sokat tudna segíteni, terápiával is. Sajnos most vírus helyzet van, nem tudom hova lehetne menni.Meghalni nem fogsz, de kimerülhetsz mentálisan.
2021. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem szorongásból eredő pánikom van, és sokszor éreztem én is szarul magam, de már nagyon megszűröm, mert tudom, hogy általában csak pszichoszomatikusak a tüneteim. Én fulladni szoktam, de ismerek olyat is, akinek ugyanilyen magas a pulzusa, a stressztől. Persze ez nagyon kellemetlen, ezért valahogy érdemes megpróbálni csökkenteni a tünetet, de ez nem testi eredetű szerintem. A citromfű kapszula pl. nagyon jó, vagy a jó minőségű (magnosolv) magnézium.

Pszichológust tényleg nem szabad abbahagyni, mert ha megtaláljátok, mi váltja ki a hipochondriát és a pánikot, el fognak múlni a tünetek :-)

Viszont nekem pl nem minden pszichológus vált be, többet megpróbáltam.

2021. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, énelmentem pszichiaterhez, és kaptam vegül gyógyszert. Már nincsenek rohamjaim. A gyógyszer elhagyható lesz, ha nálam is meglesz a gócpont.
2021. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!☺️ Aki még fűzne hozzá valamit nyugodtan írhat, elolvasom őket!
2021. jan. 2. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Ujra én vagyok...még annyit, 16.évesen lettem pánikbeteg és hipochinder, amikor hirtelen meghalt az unokatesóm. Nekem ez hatalmas trauma volt! Ez hozta ki. Nálad is kellett lennie valaminek a múltban. Sokszor nagyon nehéz rájönni. Ezért kell pszichiáter. Ki lehet ebből jönni! Idő kell, és türelem.
2021. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is enyhébb hipochondriám volt, ha már valamim megfájdult vagy fura volt a webbeteget böngésztem, volt hogy orvoshoz is mentem pedig nem volt komoly bajom. Azt tanácsolták hogy amikor rákoncentrálok a bajomra és webbeteget akarnék böngészni kezdjek el csinálni valamit. Rajzolok vagy színezek ilyenkor. Nekem ez bevált kevesebbet aggódom.:) lehet neked is segít.😊
2021. jan. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem én is azt, köszönöm!☺️
2021. jan. 3. 21:39
 9/13 anonim válasza:

Szia

Én is pontosan így élem a minden napjaim mint te a pánikrohamokat kivéve. Mintha csak én írtam volna hogy az egész életemet megnehezíti és egész nap ezen kattogok hat sajnos én is pontosan ilyen vagyok. Az a megoldás szerintem hogy le kell foglalnod magad nagyon sokszor észrevettem ha épp nem csinálok semmit mar jönnek is ezek a hú mi van ha ez meg az a bajom de ha lefoglalom magam és csak arra koncentrálok szinte egész nap még csak eszembe se jut. Minél több szabadidőd van elkezdesz unatkozni még ha te ezt nem is veszed észre és jön is a szorongás meg idegeskedés hogy ilyen meg olyan bajom van . Ajánlom neked tervezd meg az egész napodat mikor mit csinálsz és ha estére lefáradsz eszed ágában sem lesz ilyeneken agyalni csak leülni megnézni egy jó filmet vagy aludni.

Találkozz a barátokkal, mennyetek kirándulni vásárolni társasozni vagy csak beszélgetni ha van kutyus játszani vele sétálni , otthon besegíteni pl porszívózni ( annyira nem imádok takarítani na de a porszívózás felér egy terápiával nálam😂) ha van a családba autó azt lemosni kitakaritani és még annyi meg annyi dolog van amit egyedül is tudsz csinálni. Mindig belegondolok hogy a legjobb éveimet elb@szom azzal hogy rettegek folyton más korombeliek élvezik az életet és neked is ezt kéne. Pszichológushoz jársz az nagyon jó ( kicsinek én is jártam mert mar akkor is voltak ilyesmi gondjaim és nagyon nagyon sokat segített) én is tervezek menni újra. Gyógyszerek tényleg csak a legutolsó dolog legyen mert az csak elnyomja a problémát de nem szünteti meg.

Remélem tudtam segíteni ha egy kicsit is neked és kitartást tudom milyen rossz ez az egész🙂

( nagyon sok féle gyógy tea létezik ami nyugtató hatású de semmi féle káros nincs benne csak a gyógynövény anyukám esküszik rájuk és nagyon hatásosak)

19/L

2021. jan. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

MR-en voltál? Koponya MR-en vagy Ct-n?


Egyébként a helyedben gyógyszert szednék az idegességre. Én szedek is egyébként a nyűgjeimre, nem éri meg szarul élni, ha lehet jobban is.

2021. febr. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!