Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nem tudok aludni?

Mért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, szünet alatt általában délután 1 és 2 körül szoktam felébredni, éjjel ugyan ebben az időpontban alszom el.


Mindig nehezen alszom el, még akkor is ha fáradt vagyok. Suli idő alatt is (koleszban lámpaoltás van este 10kor, ilyenkor tényleg csak forgolódom az ágyban és van hogy órákig nem tudok elaludni reggel pedig borzasztó fáradt vagyok).


A mai napom úgy telt hogy 2kor felébredtem, pár órával később átmentem egy barátnőmhöz, ittunk, mikor 11kor hazaértem (nem Magyarországon élek, nálunk nincs kijárási korlátozás) hullafáradt és hullarészeg voltam. Lefeküdtem, nem tudtam aludni. Kb 1 órája lett elegem, felvettem a telefont hogy nézzék valami filmet hátha elálmosodom de az se hatott. Ilyen sokáig nagyon ritkán maradok fent, ha ma egyáltalán nem alszom az holnap javítani fog a helyzeten?


Valakinek van esetleg ötlete hogy mért nem tudok aludni, vagy hogy hogyan tudok javítani a helyzeten?



2021. jan. 3. 05:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Tiniknél, fiatal felnőtteknél gyakori dolog ez amúgy. Sok összetevős probléma, nem igazán tudnám így megmondani az okát.

Ami előfordulhat, hogy:

1. El van rontva a biológiai ciklusod. Normál esetben nagyjából 22 felé már elálmosodik az ember és aludni akar és kb reggel 6-7 körül lenne optimális kelni. Ha te ezt felrúgod azzal, hogy mindig fenn vagy hajnalig, akkor egyszerűen azt mondja a tested hogy "Ok, akkor hajnal leszek álmos mostantól", viszont az alvásod nem lesz ugyanolyan kielégítő (ennek egyéb kémiai okai vannak főleg).

2.A "csakazértsem" effektus. Sokan túlterheltnek érzik magukat napközben és túl kevésnek érzik a munkán/tanuláson túl a szabadidejüket, ezért egyszerűen nem képesek "lámpaoltás" után aludni, mert kényszeresen szükségesnek érzik, hogy fennmaradjanak még. Ilyenkor kattog a legjobban az agyad kb mindenen, mert nincs más csak Te és a magány.

Hogy működhet-e az átéjszakázás? Valószínűleg igen egyszer-kétszer, de az életstílusod könnyen visszavezethet a kezdőpontra, ezért inkább fejben kéne ezt átgondolni, meg át kéne ezt beszélned hasonló hajóban evezőkkel. A túl sok éjszakázás simán kiégéshez vezet, az meg nem jó.

2021. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!