Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legtöbb mentális betegnek...

Legtöbb mentális betegnek tènyleg nincs párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Úgy vettem èszre,hogy sokan vannak,akik nem találnak párt vagy nem akarnak,ès gyerekük sincs.Nekem is panaszkodtak más betegek.Nekem van párkapcsolatom,ès igènyt tartok rá pedig szedek èn is több gyógyszert.Most mèg igen.A többsègnek valóban nehèz?

2021. jan. 3. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nincsen. Csak nem olyan tartósak/jóval viharosabbak, mint egy egészséges párkapcsolat egészséges emberek között, pont a fenn említett okok miatt.
2021. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor ott van egy rakat ember aki már párkapcsolatban, például házasként lett mentális beteg.
2021. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért mentális és mentális betegség között is van különbség. Mint ahogy a fizikai betegség között is. Aki meg van fázva az is beteg, meg akinek tüdő vagy éppen garatrákja van, az is. Az előbbi egy semmiség, utóbbi az életébe kerül az illetőnek. Egy skizofrén teljesen máshogy beteg mentálisan mint mondjuk egy pánikbeteg.
2021. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha a mentális betegeknek jellemzően nem lenne párja, akkor a társadalom 70%-a egyedül lenne.
2021. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz volt megtalálni azt, akivel hosszútávon is működik a dolog. 8 éve vagyunk együtt, és remélem, hogy életreszóló kapcsolat lesz. Elótte még az egy évet sem érték el a kapcsolataim soha, és nem azért, mert csak alkalmi partnereket kerestem, hanem, mert mentáális betegségekel együttélve elég nehéz olyan embert találni, akit ez nem akaszt ki egy idő után.


Szerintem van egyfajta perverzió a nők egy részében (gondolom a férfiakéban is, de arról nem tudok nyilatkozni), és eleinte vonzónak, érdekesnek találják ezt az egészet. Nyilván pár hónap után rájönnek, hogy ez nem arról szól, hogy az ember nem olyan mint mások, hanem arról, hogy rohadt sok a hátköznapi probléma, amibe ahogy telik az idő, ők is kénytelenek belefolyni.


Nyilván nem mindegy az sem, hogy milyen mentális betegségról beszélünk. Vannak amiket jobban elfogad a társadalom, és vannak amiket kevésbé.

2021. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ma Magyarországon az, ha valaki elmondja, hogy pszichiáterhez jár önmagában óriási stigmával jár, betegségtől függetlenül.
2021. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden ember èletèben lehetnek törèsek.Nekem is volt egyszer, ès akkor állapították meg a bipoláris zavart(2017),de azóta sem változik szèlsősègesen a hangulatom.1-2 rossz napot leszámítva egyállapotban van.
2021. jan. 3. 20:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ki az, akinek nincs mentális problémája, akár csak ideiglenesen? Szerintem függ az állapottól is, súlyosságtól is,de szerintem ilyen embernek is lehet párkapcsolata.
2021. jan. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Rám is vonatkozik ez, viszont nem csúfítom magam "mentális beteg" cimkével!

Egyébként nincs párom.

2021. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem, nekem is volt jónéhány. Mondjuk nehezebb velem együtt élni, de nem lehetetlen. Viszont nem tartom magam mentálisan betegnek, elég degradáló szó. Borderline vagyok polimorf pszichotikus zavarral megspékelve.
2021. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!