Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy az...

Miért lehet az, hogy az életem során tapasztalt élményekre, vagy általam megnézett dolgokra, vagy elolvasott könyvekre nem emlékszem?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy jártam már egy csomó helyen, de nem tudom felidézni azt, és ha mondjuk megint ellátogatok oda, ahol már egyszer voltam, akkor majdnem minden az újdonság erejével hat. Így van ez a könyvekkel, filmekkel és a sorozatokkal is. Nagyon sok könyvet olvastam el az évek alatt, mert amúgy nagyon szeretek olvasni, de egy pár hónap, vagy év után már nem tudom elmondani a könyv tartalmát, vagy valamit amiről szólt. A sorozatokat is nyugodtan újranézhetem, amiket már láttam, mert azokból sem emlékszem sokra.

Szerintetek mitől lehet ez?

(Amúgy 19 éves vagyok, szóval remélhetőleg nem a korom a befolyásoló ok)



2021. jan. 3. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nálam is így van. Bizonyos dolgokra élénken emlékszem, más dolgoknál viszont csak azt, hogy láttam/voltam ott.

Az is előfordul sűrűn, hogy újra megnézek egy filmet, de fogalmam sincs a végéről akkor sem, amikor már eszembe jutott, hogy láttam.


Egyszerűen arról van szó, hogy szelektív az emlékezetünk, az marad meg jobban, ami érdekel, meg ami hevesebb érzelmeket váltott ki.


Nem lehet olyan mindenki, mint a néha nagymamám, aki nyolcvanévesen is elmondott versikéket, amiket öt éves korában tanult. :)


Úgyhogy nyugi, nem vagy gógyis, csak az elméd megválogatja, mire fordít energiát, és mire nem.

2021. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!