Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet ilyenkor?

Mi bajom lehet ilyenkor?

Figyelt kérdés
Neha teljesen bekattanok, vagy ugy nem tom, nehez megfogalmazni. Tobb oran keresztul ilyenkor olyan allapot kerit hatalmaba, amibol sehogy nem tudom kirangatni magam, akarmennyire probalom terelni a figyelmem, nem odafigyelni, beszelgetni, sportolni, rajzolni, nezni valami videot. Nem megy. Teljesen depresszios leszek, meg akarok halni, ugy erzem, a vilag gyulol, mindenkinek teher vagyok, soha nem lesz belolem semmi, szenvedesre szulettem, es olyan tanacsokat is adok magamnak, hogy csak turjek, ne is kuzdjek semmiert, nem erdemes, semmi felett nincs hatalmam, majd lesz valahogy, ha rosszabb, igy jartam, es ne is panaszkodjak senkinek, viseljem, es szenvedjek. Nagyon soteten latom ilyenkor magamat, a vilagot, mindent, de elmondani nem tudom, mennyire. Legszivesebben csak a takaro alatt sirnek, akkor is, ha ugy hangzik, mint valami kozhelyes tinilany. Aztan elmulik. Par oraig tart-neha majdnem egesz nap, de elmulik. Nagyjabol semmi nem valtja ki, es semmi nem mulassza el, csak ugy megtortenik mindegyik, es nem en iranyitom. Neha tobb oraig tart, meg jobb lesz, neha egyik percrol a masikra mar semmi bajom, es ujra olyan vagyok, mint regen, mint mindig is, es fogalmam nincs, h lehettem olyan allapotban. Folyamatosan ilyen ingadozasok vannak, minden nap, van, h tobbszor, es hetek ota. Ez milyen mentalis betegseg? El fog mulni? Megbolondultam? Rosszabb lesz?
2021. jan. 4. 00:15
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
0%
Szia! Sajnálattal olvastam soraidat, ez nem jó amiket leirtál. A patológiás kóros vagy kènyszersirás valamilyen szervi központi idegrendszeri károsodás pl. agyi keringèsi zavar vagy sclerosis multiplex tûnete. Itt a sirás automatikusan, reflexszerûen, rohamokban jelentkezik. A sirás kapcsán a testûnk kèmiája is megváltozik, bizonyos hormonok, ingerûletátvivô anyagok koncentrációja testnedveinkben. Sirás közben megváltozik a lègzès ritmusa ès mèlysège, a vèrkeringès, vérnyomás is, az izmok feszûltségi állapota. Nem mondhatom azt, hogy sirni egèszsèges! A depresszió nem azonos a rossz hangulattal. A depresszió tûnetei; èrzelmi tûnet, bánat, remènytelensèg a szorongás, nèha dûh ès idegessèg, örömre való kèpessèg elvesztèse. Párosúlhat; alvászavar, ètvágyzavarral. A kezeletlen depresszónak olyan súlyos következmènyei lehetnek, mint pèldául, csökkent munkatejesitmèny, csökkent èletminôsèg. A depresszió a leggyakoribb lelki betegsèg! A depresszió kialakulásának többfèle oka is lehet, pl. Családi problèmák, a testûnkben vègbemenô hormonális válltozások is kihozhatják. Depressziót okozhat a tartós stressz is. Javaslom a Györgytea Orbáncfû (Hypericum perforatum), amely javitja a hangulatodat, ès ezáltal segit megkûzdeni a kellemetlen tûneteiddel. De ha, már semmi se segit rajtad úgy èrzed, akkor èrdemes Szakorvoshoz fordulnod. Minden jót!
2021. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én bipoláris depresszióra gondolok, annál vannak ilyen negatív hullámok. Gyógyszerekkel stabilizálható a mentális állapot, pl lítiummal.

Nem bolondultál meg, de ha nem múlik, akkor orvoshoz kell menni.

2021. jan. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!