Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nincs pénzem pszichológusra...

Ha nincs pénzem pszichológusra, milyen más módszert ajánlanátok, hogy kigyógyuljak a lelki bajaimból?

Figyelt kérdés

Hosszú lenne részletezni, hogy milyen problémáim vannak, a lényeg, hogy elég erős szorongásom van mostanában, ami nem szűnik. Magamra maradtam teljesen, nincs kihez szólnom, valamiért mindenki eltavolodott tőlem. A következő 1 évem nagyon kemény lesz, sok minden mérföldkő áll előttem, amit teljesítenem kellene, és jól esne a támogatás, de senkitől nem kapok.

Sajnos sokszor az alkoholhoz nyúlok, nert az oldja ideiglenesen ezeket a feszültségeket bennem. Sokszor vannak öngyilkos gondolataim is, hogy egyszerűen nem bírom és mennyivel egyszerűbb lenne elmenni innen. És többé nem éreznék fájdalmat, szorongást, nyomást.


Mit tegyek? Pszichológusra nincs pénzem, valami alternatív megoldás kellene, de nem jutok egyről a kettőre sajnos.



2021. jan. 5. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Alkotó tevékenység, segítő munka.
2021. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Beszélgess velem a problémáidról, én ingyen meghallgatlak. Nem vagyok pszichológus, szakszerű segítséget ne várj, de a lelki támaszod lehetek. Már ez is előrébb visz.
2021. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Császár Csilla 1979 válasza:
44%

Szia! Az írásodból nem derül ki sem a korod, sem a nemed. Az viszont igen, hogy egy értelmes ember vagy, ha tippelhetek egyetemista.


Kezdem azzal,hogy az öngyilkos gondolatokat verd ki a fejedből, mert rengeteg klassz dolog vár még rád.


Megértem a magányodat, mert hasonló érzéseim vannak, a barátok eltávolodtak stb. De, mi lenne, ha te is tennél azért, hogy ez ne így legyen. Keresd őket, s talán pozitív visszajelzést kapsz.


Az ital jó stresszoldó, de ne vidd túlzásba. Biztos van más is, ami ki tud zökkenteni ebből az állapotból.


Keress élményeket,tervezz, építsd a jövődet, hisz mint írtam, nagyon intelligens embernek tűnsz.


Az élet nem könnyű, de hidd el nem te vagy az egyetlen, akinek hasonló érzései vannak.


Én 33 évesen (egyedülálló nő) a kilátástalan anyagi helyzetem, s családi problémák miatt elmentem egy folyami hajóra dolgozni. 17 h vonatozás, zokogás minden állomáson,s kerestem a miérteket, hogy miért is kell ennyit szenvednem. Viszont rengeteg élményt kaptam, s megérte.


Ezt csak azért írtam le, hogy bizz magadban, mert TE IS tudsz változtatni, ha AKARSZ.

2021. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdd azzal, hogy az alkoholra költött pénzt inkább félreteszed, és ennek az árából keresel fel egy pszichológust.


Elég furcsa ellentmondás, hogy a pénz miatt nem keresel egyet, de közben meg sokszor tudsz az alkoholhoz nyúlni - ezek szerint mégsem az anyagiak a legnagyobb akadály.


Akarnod kell a változást. Szánd el magad, és keress fel egy szakembert, hy úgy érzed, hogy ez segíthet.

2021. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4,

Az alkoholok nagy része ajándékként került hozzám, vagy rokon főzte (pálinkáét ill. bort). Egyedül a sör az, amit külön venni szoktam, de abból is havonta pár alkalommal. Szóval a pszichológust (ami havonta kb 40 rugó lenne) nem ez gátolja meg.

2021. jan. 5. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!