Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyenge idegekben van biológi...

A gyenge idegekben van biológiai, genetikai oka?

Figyelt kérdés

Tehát amikor valaki arra pananszkodik, hogy gyengék az idegei akkor az biológiailag valós dolog?


Például akik ijedősek. Vagy hamar kimerülnek nyomás alatt.


2021. jan. 5. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő. Neveltés, szociális környezet, és genetika is van benne.
2021. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Én hallottam már olyanról,hogy valaki azért lesz gyenge idegrendszerű,mivel a gyermekkora egy borzalom volt.

Tehát szerezhetni is lehet ezt.

2021. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első. Van genetikai hajlam rá amivel megszülethet valaki, és a gyerekkorban átélt élmények nagyon nagyban befolyásolják azt, hogy hogy fejlődik ki az idegrendszer, mennyi rezilienciája lesz valakinek.
2021. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


És nem tudnak ezen segíteni? Sem neurológus, sem pszichiáter, sem pszichológus és más szakorvosok sem?

2021. jan. 6. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
De, pszichológus tud segíteni rajta, stressz kezelő technikák elsajátításával.
2021. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A genetikaban benne levő sulyos mentalis betegsegeket nem lehet kezelni. Vagy max kezelni, de gyogyitani nem.

Nyilvan egy depressziora, folytonos idegeskedesre lehet gyógyír, pszichologus altal, vagy pszichiaternel gyogyszeres kezelessel sulyosabb eseteknel.

De nem minden gyogyithato az agyn sem, ahogy pl az orvostudomanyban a rak sem gyogyithato egy bizonyos szint folott mar.

2021. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!