Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek? Egy depressziós

Mi tévő legyek? Egy depressziós

Figyelt kérdés
Sziasztok. Depressziós vagyok. Asentra-t 50mg szedek 5 hete, mellé helex nyugtatót reggel 0,5-set, este pedig 1mg-sat. A problémám, hogy úgy érzem meg bolondulok, ez az állandó lehangoltság, semmihez semmi kedv, majd a hirtelen váltakozó hangulat ingadozás ok. Van amikor jó kedvem van, de sajnos az nem sokáig tart, és nagyon ritka. Hol hirtelen feszült ideges vagyok, aztán valamitől nagyon nyugtalan járkálok fel-alá, aztán csak ülök lesek magam elé, dőlöngélek jobbra balra, aztán rám jön a sírás, hogy én ezt már nem bírom!! Már annyira idegesítenek, az okosok hogy menjek ide, oda stb.. Nem értik meg hogy senkire nem vagyok kíváncsi, és nem akarok se beszélni senkivel, se menni sehova. Már kaptam olyan megjegyzését is egyes emberektől családon belül, hogy már megőrjitem, meg hogy tönkre teszem a családot.. Nem tudom mit tegyek. Már azon gondolkoztam hogy van e olyan hogy önkéntesen, be fekszem valami pszichiátriai osztályra, persze nem zárt osztályra gondolok. Csak hogy legalább az itthoniaknak jobb legyen, ne tegyem őket "tönkre a szenvedésemmel"

2021. jan. 5. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Lehet nem kellene ennyi mérget szedni...
2021. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Először is magadban kellene megkeresned, hogy mi az az elfoglaltság, ami leköti a szellemi és fizikai energiáidat. Alkoss. Fess, gyurmázz, tanulj kerámiázni, hímezz, takaríts, tevékenykedj magad körül. Közben magadban is rendeződhetnek a gondolataid, érzéseid.

A gyógyszer önmagában nem segít, a te aktivitásod, az intellektusod is kell hozzá, a hajadnál fogva kell saját magadat kihúznod.

Mióta szeded a gyógyszert? Ugyanis, az nem lázcsillapító, hogy beveszed, és egy órán belül leviszi a lázadat.

Hosszú folyamat. Elkezded szedni, és kell minimum egy hónap, mire beáll

a "csend".

Legalább 2-3 hónap, mire kiderül, hogy neked jó-e.

Ne csak gyógyszert szedj, hanem kérd a pszichológushoz való beutalást,

mert szükséged van rá. Neki kell elmondanod ezeket a gondjaidat, érzéseidet, gondolataidat. A gyógyszeres kezeléshez elengedhetetlen a párhuzamos pszichológus kezelés.

2021. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Elkellene inkabb foglalni magad valamivel ami lekoti a figyelmedet, nem pedig befekudni valahova ahol pont belesullyednel a mostani allapotba meg jobban.


Szorj ki egy zacsko makot es szedd ossze szemenkent csipesszel :) ... es kozben szamold meg, hogy mennyi makszemet tartalmaz a zacsko ... ha elkeszultel, akkor csinalj egy jo makostesztat, edd meg es egybol jobban fogod erezni magad. :DDD

2021. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es ezt írod: "Azoknak joguk van depressziósnak lenni, de te csak hobbiból vagy az,"


Súlyos felelőtlenség ilyen felszínes, sztereotíp véleménnyel letámadni a kérdezőt. Honnan tudhatod te, hogy mi az oka a depressziójának? Sajnos a depresszióra való hajlam örökölhető. A környezet és klf. traumák kiválthatják.

Nincs olyan, hogy valakinek "joga" lehet a depresszióra. A betegséghez nincs "jog". Azt vagy öröklöd, vagy szerzed.

2021. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszoló. Sajnáltassam magam??! Mit tudsz te rólam?!!! Arról hogy milyen életem volt, min mentem keresztül??!! SEMMIT!! Hobbiból depressziós, na hát ez jó. Mit tudsz te hogy kitől milyen figyelmet kapok. Te aztán egy igazi zseni vagy!!
2021. jan. 5. 20:45
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Mi az amit átéltél? Amúgy???
2021. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az nem tartozik ide, ne haragudj de ez szerintem magánügy.
2021. jan. 5. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Most akkor segítséget szeretnél vsgy csak nyilvánosan panaszkodni??
2021. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragszom rád 🤗
2021. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Segítséget, egyértelmű!!

De azt hogy mik voltak azok a dolgok, azt nem szeretném el mondani senkinek.az egyetlen ember aki tudja az a férjem, úgy érzem hogy rajta kívül senki másra nem tartozik, még neki is nagyon nehezen meséltem ezekről a dolgokról, pedig már 8 éve együtt vagyunk.

2021. jan. 5. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!