Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek? Egy depressziós

Mi tévő legyek? Egy depressziós

Figyelt kérdés
Sziasztok. Depressziós vagyok. Asentra-t 50mg szedek 5 hete, mellé helex nyugtatót reggel 0,5-set, este pedig 1mg-sat. A problémám, hogy úgy érzem meg bolondulok, ez az állandó lehangoltság, semmihez semmi kedv, majd a hirtelen váltakozó hangulat ingadozás ok. Van amikor jó kedvem van, de sajnos az nem sokáig tart, és nagyon ritka. Hol hirtelen feszült ideges vagyok, aztán valamitől nagyon nyugtalan járkálok fel-alá, aztán csak ülök lesek magam elé, dőlöngélek jobbra balra, aztán rám jön a sírás, hogy én ezt már nem bírom!! Már annyira idegesítenek, az okosok hogy menjek ide, oda stb.. Nem értik meg hogy senkire nem vagyok kíváncsi, és nem akarok se beszélni senkivel, se menni sehova. Már kaptam olyan megjegyzését is egyes emberektől családon belül, hogy már megőrjitem, meg hogy tönkre teszem a családot.. Nem tudom mit tegyek. Már azon gondolkoztam hogy van e olyan hogy önkéntesen, be fekszem valami pszichiátriai osztályra, persze nem zárt osztályra gondolok. Csak hogy legalább az itthoniaknak jobb legyen, ne tegyem őket "tönkre a szenvedésemmel"

2021. jan. 5. 20:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Névtelenül bárki bármit leírhat...

A pszichológus is ezzel fogja kezdeni. Mert amig az okot nem tudod letenni, kiadni magadból, addig a gyógyulás sem lehetséges.

2021. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

A múltat tudni kell elengedni...ott a férjed, a gyerekek, kell ennél több, vagy szebb dolog?

Esetleg barátok, vagy ha nagyon zárkózott vagy, akkor egy jó hobbi...ha nem vagy bajban, akkor pedig ne generálj magadnak bajt...de ha tényleg baj van, akkor kérj segítséget! Nincs, amit ne lehetne megoldani!!! Főleg együtt!

2021. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Esetleg ez a kérdés segíthet valamennyire, ha beleolvasol:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1006..

2021. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha intézetbe befekvést vállalnál, akkor esetleg egy terápiát is el tudnál bírni talán, mit gondolsz? Én mindig feldobódtam, megkönnyebbültem az ülések után, pedig alig bírtam elvonszolni magam rájuk. A fővárosban van ingyenes is: [link]

A depresszió egyik tünete pont az, hogy az ember nem is akar segítséget kérni, kapni, mert egyrészt azt érzi igaznak, amit gondol, másrészt meg nem tudja elképzelni, hogy van számára más út.

Én már kicsit jobban vagyok, kicsit túl vagyok, ha nem is teljesen. De érdemes foglalkozni ezzel. A laikusok között meg sokan azt hiszik, hogy ez az ember szabad döntése és simán akarva ki tud mászni belőle, ez legtöbb esetben nincs így. 48f

2021. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14# vagyok. Van az a vicces párbeszéd, hogy:


- De hát miért vagy depressziós, hisz annyi öröm van az életben?!


- De hát miért fulladsz asztmatikusan, hisz annyi levegő van!?

2021. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!