Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a stresszt,...

Hogyan lehet a stresszt, szorongást elnyomni?

Figyelt kérdés

Van olyan módszer, amivel meglehet szüntetni a stresszt, szorongást? Sokszor érzem, például dolgozatok előtt, de nem értem miért. Tanultam, tudom, de mégis félek. Egy nagyobb dolgozat előtti éjjel négyszer felkeltem, és ez előfordult már több alkalommal is. Attól félek érettségin rosszul leszek.

Hogyan tudok magamból magabiztos, határozott embert faragni? Olyan szeretnék lenni, aki bemegy a terembe és határozottan lefelel mosolyogva. Voltak problémáim a társalgással, de azt sikerült megoldanom.



2021. jan. 8. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ezt mondom, de leginkább sehogy. Elvégeztem egy orvosi egyetemet, de a tegnapi nyelvvizsgám előtti éjszaka egyáltalán nem tudtam aludni, se enni vagy inni előtte (úgy, hogy ráadásul semmi tétje nincs a nyelvvizsgának). Aki izgulós, az mindig izgulni fog. Nekem, ami sokat segített mondjuk egyetemen az a sport, de kiemelném, hogy inkább vizsgaidőszakban, tehát hogy amúgy tudjak jókat és sokat aludni, de vizsga előtti este ez sosem ment, mindazonáltal nem szenvedtem krónikus fáradtságban. Csoki, bármilyen mennyiségben vizsga előtt/alatt. Egyrészről, ha enni nem is tudtam, a csoki mindig lement, glükóz meg kell az agynak amúgy is, másrészről jól esik egy kis endorfin ebben az izgalmi helyzetben. De én velem olyan sosem volt, hogy ne lettem volna nagyon lámpalázas egy bármilyen számonkérés előtt. És az igazat megvallva, nem is nagyon ismertem soha ilyen embert, aki komolyan vette a dolgát (pl egy orvosin), az mindig izgult. Az ment be nyugodtan, mosolyogva, aki szrt bele, de persze nem is sikerült neki, vagy csak nagyon siralmas eredménnyel, sokadszorra.
2021. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen is- meg nem is. Az izgulás, idegesség normális biológiai reakció a stresszes helyzetekre. Vannak módszerek amikkel enyhíteni lehet pl jóga, relaxálás, meditálás, bátorító önközlések, stb.

Illetve ha rendszeresen csinálunk valamit, akkor egy idő után hozzászokunk, és így kioltódik a szorongás. Egy friss jogsis sofőr izgul eleinte, de pl egy kamionsofőr már nem, miután levezetett ötmillió kilométert. Ha csak ritkán vizsgázol, akkor izgulni fogsz, mint mindenki más is, ez normális. De ha hónapokon keresztül minden nap vizsgáznál, akkor egy idő után már szabályosan unnád.

2021. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!