Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a szociális...

Hogy győzzem le a szociális szorongást?

Figyelt kérdés
Ha emberek közé kell mennem, szorongok. Vagy mikor még suli volt tesi órán pl magas ugrás volt eggyessével és én ugrottam gyomoridegem volt mert tudtam hogy mindenki engem néz...Új emberekkel se tudok ismerkedni hiába szimpi valaki nagyon egyszerűen nem megy. Ha valaki a szemembe néz és énis az övébe akkor is azonnal elnézek. Volt olyan is hogy egy fiú aki régóta tetszett, elhívott beszélgetni. Tehát nem is randi, meg semmi egyszerű baráti beszélgetés es konkrétan nem mertem elmenni mert remegtem ideges voltam féltem izgultam. Miért vagyok ilyen? Szerintem szociális szorongás de szüleim nem értik meg csak azt mondják h nyavajgok, hisztizek..
2021. jan. 10. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél többször épp ezért társaságba kell menni. Egy idő után rá fogsz jönni, hogy semmi nem történik olyankor, amitől félsz. Nem gúnyolnak ki, más is pont olyan béna egy csomó helyzetben idegen helyen meg általában a kutyát nem érdekli mit tesz a másik. Anno én is szorongtam állandóan. Az utcára is utáltam kimenni, mert biztos mindenki azt nézi, hogy hülyén megyek. Aztán rájöttem, hogy valószínűleg tényleg senkit nem érdekel, hogy egy totál idegen lány éppen hogy rakja a lábait. Van az embereknek elég bajuk saját magukkal. Ha elmész a baráti találkozóra beszélgettek és ennyi. Mi rossz történhet? Butaságot mondasz? Ő is mondhat ugyanúgy. Hány rettentően buta ember van, mégis beszélnek.
2021. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni a válaszom, de sokat kell beszélgetni emberekkel, és társaságba járni. Akkor is ha eleinte kezed-lábad remeg, meg ver a víz tőle. Szembe kell menni a félelmekkel, és akkor egy idő után hozzászokik az idegrendszer= előbb csökken a szorongás, később meg teljesen ki is oltódik, elmúlik. beszélgess előbb semleges személyekkel pl postással, boltossal, szomszéddal. Aztán olyanokkal akiket ismersz, aztán idegenekkel rövid ideig, később hosszabb ideig.
2021. jan. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szociális szorongás egy betegség, amit kezelni kell, pszichiáter segítségével. Az, hogy csak "hisztizel" több mint tudatlan hozzáállás. Ha mogyoróallergiád lesz és fulladni fogsz, akkor is azt mondják majd, hogy hagyd abba az öklendezést?
2021. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

iskolapszichológus?

pszichoterápiával kezelhető lenne.

még iskolában azért könnyebb, mert mégiscsak emberek között vagy

2021. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!