Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet, hogy lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
A környezetem szerint jóindulatú, szerethető ember vagyok, de nagyon nehéz, sokszor borzalmas velem együtt élni, mert mindenkit irányítani akarok, megmondani ki mit, hogyan csináljon. Emellett sokszor állítólag bicskanyitogató stílusban szólok vissza, miközben én ezt tényleg nem is érzékelem, nem célom megbántani a másikat. Egyfolytában a jövőn stresszelek, egyszerre akarok mindenkinek megfelelni, de éppen ezért vagyok álladóan feszült, amit a környezetem is nehezen tolerál. Mindezt úgy, hogy alapvetően tényleg a jó szándék irányít mindig, de sokszor akaratomon kívül megbántok másokat.
2021. jan. 11. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem mentális betegség, maximum a megfelelni akarásod okoz némi szorongást. Attól még jól jönne neked egy pszichológus. Az önismeret fejlesztésével, a motivációid, belső félelmeid tudatosításával változtatni tudsz azon, hogy hogyan viselkedsz. Valamennyit ezzel egyedül, csukott szemmel a sarokban ücsörögve is előrejuthatsz, de ha egy pszichológussal beszélgetsz, úgy többre mész. Csak ugye azt meg kell fizetni. Elvileg vannak jó könyvek is, amik segítenek ebben, de én sajnos nem tudok ilyet ajánlani.
2021. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!