Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor tanácsadó szakpszichológushoz jártam, nem zavarta, hogy meg akarom ölni magam, hanem tudtunk róla beszélni, és jobban lettem, de most évekkel később egy klinikai szakpszichológus azt mondta, hogy csak akkor folytathatjuk...?

Figyelt kérdés
... ha elmegyek pszichiáterhez, és pontos diagnózisom lesz? Csak megemlítettem neki pár dolgot, de már nem érzem magam rosszul, ez évekkel ezelőtt volt, csak újra szerettem volna terápiába menni és mélyebb önismeretet szerezni. Most az első pszichológus nem kezelhetett volna öngyilkos gondolatokkal (neten ezt írják), vagy a másik "túl óvatos"? A régi hibázott (de ott lettem jobban, rövid időn belül!), vagy az újat váltsam le még az elején?
2021. jan. 13. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Cseréld le az újat.

Szerintem az első tudta,hogy nem teszed meg. Ez inkább csak egy segélykiáltás volt a részedről.

2021. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Klinikai pszichológusokkal találkozhatunk magánrendelésen vagy kórházakban és egyéb egészségügyi intézményekben, ahol orvosokkal kooperálva kezelik a betegeket. Ehhez mérten közepes és súlyos betegségek kezelésével foglalkoznak, legtöbbször orvosi kiegészítő kezelés mellett."


Emiatt ők előszeretettel küldenek pszichiáterhez tovább, a betegeik többsége szed gyógyszert.

Az első pszichológusod lehet nem ragaszkodott szigorúan a protokollhoz, de mindenkinél más a határ öngyilkossági gondolatok terén, nem hiszem, hogy van olyan ember, akinek tényleg soha életében nem fordult meg a fejében a gondolat, ettől nem kell pszichiáterhez menni :) Ha súlyos lett volna az állapotod, és úgy gondolta volna a pszichológus, hogy tényleg kárt tennél magadban, akkor nem kockáztat, pszichiáterhez küldött volna.

Lehet az új szigorúbban veszi a határokat, lehet volt már rossz tapasztalata és nem akar semmilyen kockázatot vállalni, azért küld rögtön tovább, ezt csak ő tudhatja.


Magamból kiindulva én nem vagyok gyógyszerpárti, nem szeretnék semmilyen antidepresszánst szedni, sem nyugtatót, mert szerintem nem ez a megoldás, ez inkább a könnyebbik út. Szembenézni a problémákkal és változtatni az életeden, az a nehezebbik, de tartósabb megoldás. Nekem ez vált be.

Ha te szívesen szedsz gyógyszert, mert szerinted neked az a jobb, akkor maradj ennél a pszichológusnál és hallgass rá, menj pszichiáterhez.


Vagy keress olyan szakembert, akivel érzed, hogy együtt tudsz működni, hasonlóan látjátok a dolgokat, megért stb. Én sajnos sok évet és pénzt vesztegettem el egy rossz szakemberre, de hosszas keresés után megtaláltam a nekem valót, azóta minden rendben :)


Sok sikert Neked és jobbulást :)

2021. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy menj el pszichiáterhez. Mondd meg, hogy a pszichológus küldött diagnosztkai céllal, de gyógyszert nem akarsz szedni.

A pszichológusnak se árt ha tudja pontosan mi a betege baja, ha azt èrzi komolyabb a gond. A kezelés kivàlasztása miatt.


Nem pszichiátriai kezelést kér gyógyszerrel, hanem wgy diagnózist, szakvéleményt, mert azt ő nem állíthat ki.

2021. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!