Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akit “megtört”...

Van itt olyan, akit “megtört” az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem, hogy nem bírta a sok tanulást/ boncolást/ többet szeretett volna élni és inkább otthagyta az egyetemet.

Valakinél okozott mentális problémákat, annak ellenére, hogy sikeresen elvégezte?



2021. jan. 15. 01:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen
2021. jan. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan csoporttársam, aki teljesen otthagyta. Megbukott, újrafelvételizett, megint megbukott, aztán inkább megcsinálta a kornyezetmérnökit. Ott meg simán évfolyamelső volt :)


Olyat, aki elvégezte, de bekattant, nem ismerek. Vagy csak nincs a fejére írva, nem tudom :D

2021. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És te, hogy viseled/ bírod az egyetemet?
2021. jan. 15. 08:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Már sehogy. Szakorvos vagyok már, több, mint 5 éve végeztem.
2021. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Boncolás anatból, patkóból 2-2 félév, azt még h nem is szereti az ember, egy kis akaraterővel ki lehet simán bírni. Láttam néhány embert aki nagyon idegenkedett az elején, de bele lehet jönni.

Hogy megtört volna-e? Olyan harmad-, negyedéven volt kezdtem el izgulni a vizsgák miatt, az egyiken teljesen indokolatlanul agyon stresszeltem magam, de aztán ahogy vége lett, rájöttem, hogy teljesen felesleges ennyit idegeskedni, nyugodt állapotban lehet úgyis csak tanulni. Aztán a végére teljesen hidegen hagyott már az egész, az ilyen fogászat, urológia, fül-orr-gége, bőrgyógy, szemészetet abszolút nem tudtam már komolyan venni. 1x elolvastam az anyagot, aztán elmentem vizsgázni, lesz, ami lesz alapon. Megbuktatni úgyse fognak már, aki meg ilyen irányba megy tovább, úgyis érdekli és megtanulja, a többieknek meg semmi szüksége rá. És ezt a vizsgáztató orvosok is tudják.

A hatodév már feszesebb volt, de pont azért mert “betört” az egyetem, meg lett bőven elég sikerélményem, önbizalmam, ott sem estem át a ló túloldalára.


Mentális problémát nem okozott, inkább csak erősebbé tett, és jó így visszagondolni, hogy kikecmeregtem abból a stresszelős időszakból.

2021. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm nem a boncolás résznél készült ki. Berakták gyakorlatozni a sürgősségire...
2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
A "megtört" nem éppen a leginkább ráillő szó az én tapasztalatomra, de mindenesetre máshogy alakult, mint amit előtte gondoltam. Én alapból handicappal indultam, már akkor is voltak pszichés nehézségeim, mikor elkezdtem. Visszatekintve odafigyelhettem volna jobban magamra közben :) A boncolás, vér stb. ilyen sztereotípiák nem ráztak meg, és az általános meglátásom is az, hogy emiatt kevesen esnek ki, mert eléggé ki lehet vonni magad belőle, és az 1-2 évet mikor vannak ilyen tárgyak, át lehet vészelni. A tanulást mindig túlzásba vittem, de itt szerintem mindenkinek meg van néha az az élménye, hogy akár mennyit tanulok nem vagyok elég jó. Viszont sok minden szerencsén, véletleneken múlik a vizsgákon, még ha furcsa is ezt olvasni. Hasonlóan éltem meg, mint az ötös válaszoló, 4-5. évben kb. elég volt mindaz, amit előtte tanultunk, olyankorra már minden-mindennel összefügg, és nagyjából bármilyen témáról tudsz valamennyit beszélni, ezentúl a vizsgáztató jóindulatán is múlik. De tény, hogy kemény az elmélet. Én most vagyok végzős, a járvány nagyon megviselte az évfolyamunkat szerintem, eléggé általános a kiégés sajnos. Sokan szeretnének államvizsga után pihenni kicsit. Nekem is a sürgősségis jelenlétem volt talán a legmegterhelőbb mentálisan, főleg a májusi körülmények miatt. Ha őszinte akarok lenni magammal is, akkor szerintem más egyetemen is kb. így alakultak volna a dolgaim, ami ezt különlegessé teszi, hogy 6 év egyben nagyon hosszú idő. Szóval nem konkrétan csak ez tört meg, de voltak pszichés kríziseim alatta, és több másik ismerősömnek is. A végére nagyon összetartóak lettünk, ez sokat segített. Nem tudom milyen választ vártál, de nekem jól esett leírni :D
2021. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Most nagyon ezt érzem. Szintén végzős vagyok. Már úgy érzem semmi energiàm szorgalmasnak lenni, élni, küzdeni. Mimden kimegy a kezemből. És mindent feláldoztam erre a dologra. Elment a fiatalságom a semmiért. Sose leszek elég jó hozzá. Folyton kimerült vagyok. Szóval ja, van akit megtör. És nem lehet előre tudni.
2021. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ezt annyira szomorú olvasni. Kívánom, hogy valamilyen módon, de megtaláld újra önmagad. Nem tudom hány éves vagy, de biztosan nincs még minden veszve. Én is hasonlóan érzek sokszor, csak másik szakon, de nekem még nagyon messze a vég...
2021. jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7,8-as válaszoló: Ha újból választhatnátok az ÁOK-ot választanátok vagy valamilyen más egyetemet?
2021. jan. 17. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!