Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a féltékenység már nagyon...

Ez a féltékenység már nagyon beteges?

Figyelt kérdés

Mikor meglátom, hogy az a személy akit nagyon szeretek, mással is beszélget, vagy szórakozik, egyszerűen elfog a düh, nagyon hevesen kezd el verni a szívem, feltűnően elvörösödök, elkezdek remegni, és nagyon bunkó leszek. Mindig nyomon követem őt, mindent tudok róla szinte, és ha meglátom, hogy rajtam kívül mással is kapcsolatba kerül, akkor megint kezdődnek nálam a fentebb felsoroltak. Betegesen kötődöm az adott személyhez, azt akarom, hogy csak az enyém legyen és csak tőlem függjön, és ugye mivel ezt nem sikerül elérnem, így eléggé bajban vagyok... nagyon rossz ez a féltékenység, meg akarok tőle szabadulni, de nem tudok! Elfog a sírás, ha arra gondolok, hogy nem tudom kisajátítani az adott személyt, félek, hogy elfog hagyni ez miatt. Már mondta, hogy ő ezt nem bírja tovább, próbáltam megszakítani vele a kapcsolatot, de AZ SEM MEGY. Amikor csak tehetem, elhívom valahova, nála vagyok, vagy én hívom át, a közelében akarok lenni mindig és mindenhol, hogy biztos legyek benne, hogy csak velem foglalkozik.

Mikor együtt vagyunk és meghallom, hogy a telefonjára messenger üzenet jön, legszívesebben kikapnám a kezeiből azt a telefont és földhöz vágnám.


Hónapok óta pszichiáterhez járok, úgy érzem nem segít. Eddig csak rosszabb lett a helyzet, nemhogy segített volna...


Egyébként, az általam kisajítatani kívánt személy neme és kora nem fontos. Nem vagyunk párkapcsolatban és soha nem is leszünk.


Jó lenne, ha lenne még itt valaki aki hasonló "betegséget" él át, vagy van ezzel valami tapasztalata, és megtudná velem osztani, mert engem már ez kikészít teljesen.


20/L



2017. szept. 11. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen beteges, te is tudod. Senkit nem lehet kisajátítani. Pszichiáter helyett vagy inkább mellett talán próbálj meg egy pszichológust!
2017. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Járok pszichológushoz is, a pszichiáter mellett, de mintha nem is járnék, kb. annyi hatása van.
2017. szept. 11. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Es te milyen vagy az életben?Nem szólsz senkihez, nem nevetgélsz senkivel, nem kapsz üzeneteket stb?

Engem a férjem kisajátitott teljesen magának, nekem sohasem szabadott semmit sem.Viszont önmagának mindent megengedett.Mégis miért történt ez,mert egy önzõ, egoista ember.Csak is az a fontos neki,hogy õ jól érezze magát,de aki mellette él, az számára nem fontos,nem emberi lény.Tovább tanulni sem hagyott,dolgozni sem hagyott stb.mert betegesen féltékeny volt mindig.Es tõlem is azt várta,hogy én is féltékeny legyek, és okot is adott rá mindig.Céljait nem érte el, en nem vagyok féltékeny rá,kisajátitani sem akartam sohasem.

2017. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nincs hatása, mert nem hiszel benne. Nem elég az, hogy csak beszélgetsz vele és ő is beszél hozzád. Hidd el, hogy amit mond, az segít.
2017. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pont ugyanezt élem át amugy, én nem járok pszichiáterhez de én sem igazán tudom hogy kerekedjek felül ezen a dolgom, már tbb kapcsolatomban jelen volt ez a dolog.. és elég zavaró számomra...

23L

2017. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!