Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne stressz...

Mit csináljak, hogy ne stresszeljek minden apróságon?

Figyelt kérdés
Pl hétfőn megyek szemészetre. Már most ideges vagyok, hogy reggel el ne aludjak, el ne csússzak a jégen, le ne késsem a buszt. Vagy ha csak boltba kell menni el ne felejtsek valamit, minden apróságon stresszelek. Gyakran sokára alszok el este mert csak agyalok,hogy másnap minek kell megcsinálnom. Mindig ilyen voltam sajnos, de mióta gyerekem van még rosszabb a helyzet, hogy a vele kapcsolatos dolgok is mindig minden rendben legyen. El ne felejtsem vinni a pizsamát az oviba stb. Nem akarok ilyen mániás idegbeteg lenni. Orvoshoz kell ezzel fordulni vagy elég lenne egy nyugtató tea vagy valami?

#Stressz, idegesség,
2021. jan. 16. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami nyugtató teát mindenképp.
2021. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! B vitamin komplex forte! Az összes B vitamin megtalàlhatò benne! Ideg erösitö hatàsa van, hogy jobban birjad elviselni az élet nehézségeit!
2021. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez szorongás. Lehet agyi okai is azt gyógyszerrel lehet kezelni de ha nem szeded vissza fog térni.


Neked pszichológus kéne.

Írod hogy "Hétfőn mész szemészetre. "


Erre írod: "Már most ideges vagyok, hogy reggel el ne aludjak, el ne csússzak a jégen, le ne késsem a buszt.


Nem érted ennyire a lényeget? Te a szemészeti vizsgálattól félsz. De mivel ez nem tudatosul benned elkezdesz szorongani hogy mi lesz ha elalszol, elcsúszol stb stb. Nem lehet mindent kiszámítani, előre megtervezni az élet olyan amilyen. Ha mindig a jövőbeni dolgokon rágódsz topára megy az egészséged. Magas vérnyomás, gyomorfekély stb stb alkul ki.


Inkább azon gondolkodj hogy:


- Tényleg olyan nagy baj ha elfelejted egyszer elvinni a gyerek pizsijét? Akkor össze dőla világ? Hülyének néz az ovónő? Ettől te már rossz anyának érzed magad???


- Nem tudsz elaludni mert a másnapon agyalsz. Ma ma van élvezd ki. Én ha nehezen alszok el nem agyalok feleslegesen hanem elkezdek imátkozni és abba bealszok mert utálom annyira unalmas.


A múlt már elmúlt, a jövő még nem jött el (lehet hogy el se jön) komolyan mondom rokonom 21 évesen halt meg szívrohamba rejtett szívhibája volt nem tudták.


A legnagyobb bajod nem az hogy mindent KÉZBEN AKARSZ TARTANI? Ilyenekre szoktam mondani hogy az élet biztonsági játékosai. Látszólag jó, normális életet élnek de belül neurotikus, szorongó emberkék akik görcsösen kapaszkodnak hogy a dolgok mindig jól menjenek. Elmondom neked nem fog mindig jól menni, sokszor rossz lesz és ez elkerülhetetlen.

2021. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!