Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a viselkedés...

Normális ez a viselkedés depressziónál?

Figyelt kérdés
A barátom depressziós. Nem akar velem beszélni, vagy ha igen akkor is minimálisan, semlegesen. Azt mondja semmi és senki nem érdekli, ne bújjak hozzá, ne szeretgessem, úgysem tudja viszonozni. (Meg ezek szerint értékelni sem.) Ez megy kb 2.5 hete már. Orvoshoz nem akar menni, mert majd ő megoldja. Ez a depresszió nála visszatérő, de nem úgy tűnik hogy ki akarna kerülni belőle. Az normális, hogy mindenféle közeledésem hárítja, figyelembe sem veszi? Én már nagyon kivagyok az ölelés, az érzelmek hiányától. Más depressziós is ilyen elutasító a társával? Mert nekem néha úgy tűnik ez nem a depresszió hozadéka, hanem engem nem akar.
2021. jan. 16. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg tőle?? Kérdezd meg hogy szeret e még
2021. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már. Azt mondta semmihez és senkihez nincs kedve és nem velem van a baja. Kerdeztem akarja-e ezt a kapcsolatot? Mondta igen, csak a depresszió... mindent erre fog. A hanyagolásomat, a testi lelki elutasításomat, mindent. És ajanlottam elkísérem orvoshoz, keresünk egy orvost, na és igazán itt bukott ki hogy nem is depressziós, mert erre az ajánlatomra már tegnap óta nem reagál. Elolvasta azt látom, de nem reagál.
2021. jan. 16. 21:45
 13/19 anonim ***** válasza:

9es vagyok

Tényleg kár megpróbálnia elbújni emögé, hogy depi meg minden, én nagyon jól tudom mi a depresszió és nálam is volt olyan szakasza, hogy így leszartam dolgokat de nem tartott ÖRÖKKÉ. A másik meg hogy nem vetítettem ki másokra, nem egy konkrét személy ellen irányult, hanem megtartottam magamnak meg a pszichológusnak 😂 A depressziós amúgy is inkább magát sz.rja le meg a saját dolgait, ha meg a szeretteit is lesz.rja akkor az okos depressziós tud bocsánatot kérni, miután belegondol és rájön hogy tényleg lesz.rta őket 🤔😂 Akinek esze van és használja, az rájön ilyenekre a hatalmas sötétség ellenére is pedig voltam már jó mélyen benne. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen de engem se az antidepresszáns se a depresszió nem tett érzéketlen tuskóvá aki szeret belegázolni másokba. Hanem rájövök ha valamit elb.sztam és rendbehozom.Beszélned kell vele valahogy mert amíg nem érezteted vele, hogy igenis szarul esik amit csinál és vannak következményei, addig nem fogja tudni hogy vannak. De mindenképpen beteg, valószínűleg gyávaság-szindrómás és keresi a könnyű kiutat ebből az egészből amit tulajdonképpen saját magának generált és jól el.baszta a dolgokat. Pedig egy kis őszinteség csodákra lett volna képes az ő részéről, de azt manapság nem osztogatják ingyen úgy fest

2021. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én ezt feladtam. Olyan emberre aki kitalálja hogy depressziós mert nyiltan nem akar szakítani, nekem azzal nincs mit beszélnem. A legalja. Én is voltam nagyon szomorú, kicsit depressziós is, de inkabb örültem ha valaki ott volt mellettem akire mindig számíthattam, próbalt megnevetettni sokat beszélgetett velem, es igaz hogy nem is nagyon panaszkodtam, de a szomorúsagom elmondtam a baratnőmnek vagy anyumnak és jobb is lett minden. Nekem ez az ember elmebajos ha képes depressziot hazudni es ezzel magyarázni az irántam való érdektelenségét.
2021. jan. 16. 21:54
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem akarlak arra ösztönözni, hogy szakíts vele de ennél találsz jobbat. Olyat, aki belemondja a szemedbe ha problémája van veled és válaszol az üzeneteidre xd
2021. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem tartom viccesnek ezt. Egy komoly betegséget hazudik, mert egyrészt tudja hogy így elnézőbb az ember, masrészt meg az érdektelenséggel el lehet érni a szakítást? Mindezt ksmu depresszióval? Aki ilyennel viccel vagy ezt találja ki, az mindenképpen nem normális. Én meg ugye komolyan vettem, és orvoshoz is elmentem volna vele. Komoly betegséget kamuzik? Ezek alapjan akár pszichopata is lehet ha ilyen szinten gátlástalan.
2021. jan. 16. 22:05
 17/19 A kérdező kommentje:
Visszagondolva eszembe jutott hogy mindig nekem kellett hozzá alkalmazkodnom, mindent ő hatarozott meg. A kommunikációt is, a találkozásokat is.
2021. jan. 16. 22:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Na ez azért így elég durva. Tényleg ráférne egy orvos, irányításmániája nem volt?
2021. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Éjjel írt egy 2 mondatos üzenetet. Valóban képtelen bármire a depresszió miatt, és mondani se tudja az érzéseit. Pedig jó volna.

Az hogy velem mi történt a nap folyamán, én hogy vagyok stb, vagy vele mi történt, semmi. Nem depis de bizony beteg de súlyosan mentálisan.

2021. jan. 17. 08:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!