Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a viselkedés...

Normális ez a viselkedés depressziónál?

Figyelt kérdés
A barátom depressziós. Nem akar velem beszélni, vagy ha igen akkor is minimálisan, semlegesen. Azt mondja semmi és senki nem érdekli, ne bújjak hozzá, ne szeretgessem, úgysem tudja viszonozni. (Meg ezek szerint értékelni sem.) Ez megy kb 2.5 hete már. Orvoshoz nem akar menni, mert majd ő megoldja. Ez a depresszió nála visszatérő, de nem úgy tűnik hogy ki akarna kerülni belőle. Az normális, hogy mindenféle közeledésem hárítja, figyelembe sem veszi? Én már nagyon kivagyok az ölelés, az érzelmek hiányától. Más depressziós is ilyen elutasító a társával? Mert nekem néha úgy tűnik ez nem a depresszió hozadéka, hanem engem nem akar.
2021. jan. 16. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Én középsúlyos depressziós epizódban vagyok jelenleg szedek rá antidepresszánst, nyugtatót. És nem, amit leírsz az nem hasonlít a depresszióra. Inkább stupor vagy katatóniára emlékeztet. Komolyabb dolog lehet mögötte. Ha érdekel kérdezz nyugodtan nekem mik a tüneteim stb mert akkor szívesen leírom hosszabban is csak most megyek mert segítek még a többi kérdezőnek.
2021. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Megy, intézi a dolgait, csak érzelmileg és fizikailag teljesen elzárkózik előlem. Én úgy kezdem érezni hogy ez rám irányul. Volt ilyen időszak és mindig az után viselkedett így, hogy nagyon boldog volt velem, hogy közelebb került hozzám. Néha azt érzem így akar lerázni magáról.
2021. jan. 16. 18:35
 3/19 A kérdező kommentje:
És szerintem sem depresszió, mert vannak depressziós ismerőseim, ők inkább örülnek ha valaki ott van velük, éreztetik velük hogy számíthatnak valakire. Szóval fura nekem. Mi az a stupor?
2021. jan. 16. 18:36
 4/19 anonim válasza:
Hány éve vagytok együtt?
2021. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt, kb 8 hónapja járunk, de találkozni sem nagyon akart de már az eleje óta így volt ez. Mindig nagyon jól érzi magát velem amikor találkozunk, de minden találkozás után hetekig ez van amit leírtam. Olyasmit is említett egyszer, hogy fontos meghatározó dolgokat is elfelejt és nem emlékszik dolgokra.
2021. jan. 16. 18:41
 6/19 anonim ***** válasza:

1* vagyok

Magadra veszed a dolgokat. Nem bízol abban hogy téged lehet szeretni? Vagy csupán még párkapcsolatban is magadat tartod az elsőnek és legfontosabbnak?


Lehet hogy komoly betegsége van a fiatalembernek. Mondjuk pszichózis az jár memóriavesztéssel, érzelmi kiüresedéssel, hallucinációkkal stb.


Szerintem lépj ki a kapcsolatból. Lehet belebolondult a koronavirus válságba. Ja és ha elkapta a covidot lehet hogy agyát tropára vágta. Van akinek pszichés problémát okoz a betegség.

2021. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nézd ha téged 2.5 hétig nem ölelne meg az akit szeretsz, nem engedne közel magához, akkor egy idő után azt éreznéd hogy nem szeret. Ami nem azt jelenti hogy nem vagy szerethető, csak számára nem.

Koronásnak biztos nem koronás. Mentálisan valami baja van az biztos, de őt ez nem igazán zavarja, kivárja amig elmúlik. Ami ki tudja mikor lesz.

2021. jan. 16. 18:59
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem semmikepp nem ellened iranyul, csak a kulvilag irritalja.

Azt nem tudom, meddig es mennyire birod, persze.

Sajnos neki kell elfogadnia az orvosi segitseget. Mindenkepp szuksege lesz ra.

De ismetlem, ez onmagaban nem ertekeli le a jelentosegedet.

2021. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális ez a viselkedés depressziónál egyáltalán és valószínűleg nem is az. Viszont attól, hogy elfelejt dolgokat még nem lesz egyből pszichózisa.. 8 hónap alatt simán észrevetted volna (Bár elég információ szegény ilyen szempontból a leírás), hogy téveszméi vannak (üldözik, megfigyelik, meg akarják mérgezni), hallucinál vagyis olyan dolgokat lát és hall, amelyek nem léteznek és eléggé elhanyagolná magát + a gondolkodása is elég ködös, szétesett lenne. Ez nem pszichózis amit művel, hanem p.csfejség.🤷‍♀️

Aki tud menni és intézni a dolgait, az nehogy ne tudjon veled foglalkozni normálisan. Vagy tudom javasolni, hogy menjen el pszichiáterhez és ő majd megmondja, hogy mi a baja. Bármennyire is nem akarja.

Bár ha annyira komoly mentális betegsége volna akkor az az élet minden területén megmutatkozna és valószínűleg már mások is észrevették volna rajta. Na mindegy kérjen segítséget mert ezzel a hozzáállással amit most produkál , hogy ő "majd megoldja" épp egy kapcsolatot tesz tönkre.

2021. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem már nyilvánvaló hogy nem érdeklem. Ma egy szót sem szólt hozzám. Ez az egész amit művel, konkrétan rám irányul, és így akarja elérni hogy otthagyjam. Képes depresszióra hivatkozni is. Szóval tényleg beteg agyilag, de nem depis. Viszont aki depit talál ki magának csak hogy ne kelljen egyenesen szakítania, az mindenképpen beteg.
2021. jan. 16. 21:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!