Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kaphatnám vissza a régi...

Hogy kaphatnám vissza a régi boldog életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok. Mindig is egy boldog lány voltam, mindig nyugodt éjszakáim voltak, soha nem paráztam semmin, éltem az életem, jól tanultam. Viszont 2020 nyár óta minden megváltozott. Minden egy mellkasi fájdalommal kezdődött amitől annyira megijedtem hogy valamilyen rohamot kaptam. AZÓTA vannak állandó rosszulléteim és tüneteim amik egyszerűen nem múlnak és stressz hatására csak fokozódnak. Mondom sorba:


1. Mellkasi fájdalom: Voltam röntgen, ekg semmit sem találtak


2. Hirtelen fellépő heves szívverés: Kardiológia és szívultrahang, szintén semmi eltérés.


3. Hasi fájdalom: 2 hétig folyamatosan fájt a hasam mindig máshol azt hittem nem múlik


4. Szédülés: minden nap van bizonytalanságérzés bennem, gyengének érzem a végtagjaim


5. Fejfájás: Ez van most. Soha az életbe nem voltam fejfájós, lassan 2-3 hete ettől szenvedek. 5 napig állandó jelleggel fájt hátul, most szünetekkel de még mindig fáj (csak fejtetőn, oldalt, hátul)


Ezek mellett a tünetek mellett egyszerűen képtelen vagyok azt az életemet élni amit eddig, nem tudok boldog lenni, ha 1x az vagyok egyből elveszi a kedvem egy újabb tünet, elmúlik egy és jön a másik, én egyszerűen ezt nem bírom. Hipochonder lettem, állandóan az jár a fejemben hogy mégis mitől lehetnek ezek.. Most pl az SM van a fejemben..


Szerintetek összefüggenek ezek a tünetek? Vagy lehetséges, hogy 1 az oka mindennek? Van valaki még így ezzel? Kérlek írjatok..


Köszönöm, hogy elolvastad.



2021. jan. 16. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezek az egymástól teljesen eltérő tünetek leginkább hipochondriát sejtetnek. Pszichológus!
2021. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sehogy. beteg vagy, lelki beteg tessék szépen elmenni pszichológushoz kiasszony.
2021. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mem valamilyen roham, hanem

Pánikroham. Teljesen rendben vagy, nem vagy hibás vagy ilyesmi. Lehet, hogy boldognak vagy vidamnak hitted magad de van valami amit nagyon elnyomsz magadban. Ha azon valtoztatsz idővel es kitartassal jobban leszel.


Én ugyanezen mentem kersztul mint te. Ha gondolod nagyon szivesen valaszolok mindenre itt is, privatban is.

2021. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetem utolsó évben voltak hasonló tuneteim amikor annyi munka és tanulas volt és olyan szintű stressznek voltam kitéve hogy a szervezetem bemondta az unalmast....azóta sportolok, járok pszichológushoz, többféle stresszkezelesi és relaxációs technikát csinálok és lediplomaztam lett egy jo munkám tehát kevesebb stressz ér. Lassan de biztosan egyre jobban vagyok :))
2021. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok gyorsan leírom ah én sztorim: mindig szorongo voltam de nem figyeltem ra. Bator onallo vidam lany voltam mindig is. Egy nagy szerelem vetett ennek veget. Imadtuk egymast de nem akartam belatni, hogy a szulei kiatt ez nem megy, mert a nyakunkra jartak folyamat. Minden szinten belefolytak az eletunkbe amit addig addig nyomtam el, mig nem jott egy szedulos oanikrohamom. Egy honaoig az utcara nem

Mentem ki. Aztan dontottem, es elkoltoztem. Ennek masfel eve. Volt itt kerem enyhe depresszio, sulyos szorongas de mostanra nincs panikroham. Az eletem most sem konnyu, de mar ismerem a testi tuneteim. De ehez 2 ev kellett. Az ido kindent megold, hidd el. Es torodj magaddal!!!!!!

2021. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!🙏🙏


Utolsó, nagyon örülök, hogy jobban vagy🤗

2021. jan. 16. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok; a kezdeti ijedtség normális. Ilyenkor az ember hajlamos megkérdőjelezni magát. Sokszor vezettem Pánik naplót, hogy mit érzek mitől félek. Sok volt a visszaesés, ilyenkor jó volt visszaolvasni, hogy elötte is ez volt. Azóta semmit nem tartok magamba. Ha mérges vagyok kiabálok, ha szomorú, sírok, elötte mindig vidám akartam lenni, de rájöttem nem kell félnem, nem kell megfelelnem senkinek! Sok traumám volt/van de a pozitivas soha nem veszett ki belőlem. A terapeutám is mehjegyezte”soha nem látott még ilyen pozitív szorongó embert”
2021. jan. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pánikbetegség. Flesbackem volt, ahogy olvastam a soraidat, olyan tisztán leírtad a tüneteit.

Azt jelzi hogy nem vagy a helyeden, nem a saját életedet éled, valami, valaki hatására.

Ne szedj gyógyszert, arról nehezebb leállni, mint magadtól kigyógyulni. Kineziológus, keress olyat, aki szimpi.

Másfél évig 24 órán át éreztem ezt a sz*rt, még a leggyengébb hullám is maga volt a pokol. Ez lelki betegség, ne testi szinten kezeld. És igen, 100%ig ki lehet jönni belőle.

Kitartást!

2021. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy az egyben ezek vannak/voltak nekem is! 2019 -ben kezdodott minden egy rosszulléttel,azóta sok orvosi vizsgálat és szerencsére az összes negatív lett! Sokszor jön rám a szédülés,itt ott beszúr,eleinte nehezen kezeltem és rám jött az ijedség,manapság megpróbálok együttélni vele! Tanulás és vizsgák miatt sok stressz van az életemben sajnos,de mindig is túl izgultam mindent ,és túl hajtottam magam ,mert nagyon is maximalista vagyok,sztem ezek is hozzásegítettek ehhez! Ha rosszul lét jön rám iszok vizet ,veszek pár mély levegőt és valami jóra kezdek gondolni! Sétálj és sportolj és igyál sok teát!

Üdv: egy 19 éves egyetemista lány

2021. jan. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, így nekem már nem kell. Ugyan ebben a cipőben járok (25/F), valószínűleg apám halála miatt. Nekem kell lenni a férfinek a háznál, ami nagy terhet nyom rám. Egyik napról a másikra munkahelyet váltottam, hogy az idős anyámhoz közel legyek. 1 éve tart, hol előjön, hol nem. Nagyon szeretnék jobban lenni, de ez a bezártság is eltávolított minden lehető dologtol, amivel kicsit is lekötöttem a felesleges energiáim. Nekem kb. 2 hétig folyamatos, ködös gondolkozás, bizonytalanság, fáradtság, fejfájás, memóriám ilyenkor kb. 0. Remélem sikerül kijönni belőle. Ezzel, hogy ezt leírtam, talán beláttam, hogy tényleg van egy dolog, amit elnyomtam magamban eddig. Köszi, minden válaszolónak és a kérdezőnek is. Sok sikert és kitartást kívánok!
2021. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!