Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem vagyok autisztikus személy(iség), vagy ember?

Figyelt kérdés

Tehát: mindig én voltam a kiváló, aki nem volt divatos,sportos és 25 éves létemre még nem volt barátnőm. Mára már nincsen szociális hálóm és életem. Egyetlen egy barátom sem maradt, a régiek közül. Világ életemben úgy tűnt, hogy a csajozás nagyon bonyolult dolog. De aztán rájöttem, hogy csak velem van így mert önbizalom hiányos vagyok a külsőm, arcom miatt.( Traumatizált gyerekkor.)Tulajdonképpen minden értelmet nyerne, ha így lenne. Későn érő típus vagyok szellemileg, bár sokan azt mondták hogy a jobb agyféltekém jobban funkcionál. Diszes vagyok enyhén, és vannak skizoid hajlamaim (nem tudathasadás)hanem hangok látása, szinesztézia, látomások voltak régen de már kezelve vagyok. Mondjuk nem tudom hogy aki aut. az lehet e enyhén skizoid? Mondjuk ez is megmagyarázza a sikertelenségem a nőknél.


Manapság már csak magamnak élek, Brian Tracy-t hallgatok, és fejlesztem magam. Akkora csak nem lehet a baj nem?



2021. jan. 17. 09:25
 1/3 A kérdező kommentje:
a pszichiáter szerint nem komoly és időben kezeltük.
2021. jan. 17. 09:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Na akkor a pszichiáter erre a kérdésedre is tud válaszolni.

Most, hogy jött ez a reklám, meg egyre többet van szó az autizmusról, érdekes, hogy egyre többen kérdezgetik. Amúgy ez a média hibája, de a helyedben felkeresném azt az alapítványt ami ezzel foglalkozik és ott rákérdeznék.

2021. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a “skizoid” szó jelentését. Csak schizoid személyiségzavar létezik, de annak semmi köze a schizofréniához, hanem az érzelemmentesség, és 0 igény a társas kapcsolatokra jellemzi.


Esetleg a szkizotíp személyiségzavar hasonlíthat az autizmusra. Vizsgáltasd ki, és kezdj el egy pszichoterápiát.

2021. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!