Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos egyre jobban kezdem...

Sajnos egyre jobban kezdem Hipochonder lenni tippek hogy tudnak kicsit visszavenni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pl elmentem pszichiáterhez, kaptam antidepresszánst, visszahúzta szépen, és jól vagyok végre. Mellette megy természetesen pszichoterápia is.
2021. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress valami indokot, ami azt igazolja, hogy nem vagy beteg és próbálj minél jobban kapaszkodni belé, azt mondogatni magadnak!

Itt szerintem a legkézenfekvőbb indok maga a hipochonderség. Tudatosan fókuszálj arra, hogy te csak azért érzed magad betegnek, mert bebeszéled magadnak és, hogy valójában nem vagy beteg.

Mindig gondolj bele, hogy egy hipochonder ember igaz, hogy egy adott betegség tüneteit véli magán felfedezni, de attól ő még nem beteg. Szóval te sem vagy beteg.

Egy ilyen fajta indokkal úgymond átverheted az agyad, hogy ne hipochonderkedjen.

Talán egy kis placebo hatás is benne van, nyomokban. Mert ha elhiszed, hogy nem vagy beteg, akkor az agyad sem fogja észlelni a téves tüneteket.

2021. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 19. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is egyre jobban kezdem bele ásni magam a hipochonderségbe.. Mindig van valami bajom 🥴
2021. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem is ez van pl nem

Is szexeltem meg de folyton nyaggatom a baratom ha hanyingerem van hogy terhes vagyok /fajt napokig a hasam mindenfele rak utan olvastam es teljesen kibuktam h ilyen olyan rakom van

2021. jan. 19. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hipochondria csak egy tünet. Tudom, nekem tíz évig tartott.

Az életed nincs jó kerékvágásban. Félsz a kiszolgáltatottságtól, alacsony az önértékelésed. Ezek közül pl. bármi lehet, akár együtt is, persze Te tudhatod, nem akarom bebeszélni.


Ha felismered a mélyben húzódó okot, akkor megszűnik a tünet is. "Elfelejtesz" szorongani betegségeken.

2021. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! az utolsó válaszolóval értek egyet. nekem néhány hónapja jött ki az, hogy mindenféle betegséget beképzelek magamnak és ha visszatekintek, azóta vagyok rosszul lelkileg nagyon, mióta ismét átálltunk távoktatásra és nagyon egyedül vagyok, mára már kegyetlenül szorongok és enyhe depresszióm is van és egyre inkább elhatalmasodik rajtam a hipochondria. szóval először azt kell megkeresni, mi nem oké lelkileg, a hipochonderséget enélkül nem tudod megszüntetni. esetleg keress valami hobbit (tudom, ebben az időszakban nehéz), ami eltereli a figyelmed és nem tudsz állandóan azon pörögni, mi lehet a bajod.
2021. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!