Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder és pánikbeteg...

Hipochonder és pánikbeteg vagyok, és rettegek, hogy hirtelen megall a szívem. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Aludnék, de állandóan eszembe jut, hogy mi van ha megall, miközben alszom? Meg nem akarok meghalni, alig múltam 16. Voltam kardiológiai vizsgálaton, minden rendbe volt, de én ettől függetlenül rettegek ettől.

2021. jan. 4. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor irãny a pszichológus vagy a pszichiáter.
2021. jan. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fog ilyen történni veled, próbálj megnyugodni bár tudom ez nem könnyű.

Viszont ez az állandó szorongás nagyon nem jó. Minél előbb keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert.

Sajnos ezek problémák mint pánikbetegseg és szorongás csak erősödni fognak idővel, de lehet kezelni csak fordulj orvoshoz.

2021. jan. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még talán soha senkinek nem mondtam el ezt a sztorit, de én sokáig attól rettegtem, hogy lenyelek egy hajszálat, nem tudom megemészteni és meghalok, csak azért, mert apám egyszer azt mondta hogy a hajszálat nem tudod megemészteni.

Jó ez más volt, igazából általános iskolás koromban paráztam nagyon ettől, folyton azt képzeltem be hogy van a számban haj, nem mertem nyelni, mindig csak köpködtem.


Most így semminek tűnik, de mennyi álmatlan éjszakám volt tőle, hogy rettegtem még gyermekként hogy meg fogok halni, hogy nem fogok egy nap felébredni. Álomba sírtam magam, és nem mertem senkinek sem elmondani a dolgot.

Erre itt vagyok már huszonéves, nem történt semmi :D

El kell engedni ezeket a dolgokat, ezer más dolog történhetne veled, de mégis életben vagy, és nem is fogsz még jó sokáig meghalni, ne parázz.

2021. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. Szeretnek elmenni majd pszichológushoz, csak errefelé nehezen lehet találni tb alaput
2021. jan. 4. 01:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig a legközelebbi pedagógiai szakszolgálatban ingyenes a pszichológusi megsegítés. Felhívod őket, felveszik az adataidat és kérsz időpontot. Ők visszahívnak és kötelesek adni időpontot. Függetlenek az iskoládtól, szüleidtől, ha pl. őket sem akarnád bevonni, nem adnak ki senkinek információt rólad. Ingyenes. Egy ped. szakszolgálatos
2021. jan. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, úristen annyira köszönöm, elhinni nem tudod mennyit segítettél ezzel 🥺

Köszönöm szépen

2021. jan. 4. 01:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen 🙂👍
2021. jan. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!