Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom idegeileg az egyetem...

Nem bírom idegeileg az egyetemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Első éves hallgató vagyok, mindig jó tanuló voltam az iskolában azonban az egyetemen minden másként van. Humán osztályból mérnöki egyetemre mentem, minden vizsgámra bemagoltam az anyagot mert másként nem ment így jó jegyeim voltak, de elfogyott minden erőm és érzem hogy nagyon utálom és nem szeretném folytatni. Beszéltem is az egyetemen viszont rábeszéltek hogy ilyen könnyen ne adjam fel és hogy mindeben segítenek ezért újból neki álltam tanulni de ahogy leülök a könyv elé nem kapok levegőt, a sírás keringet és annyira stresszelek hogy érzem nem bírom. Mindenkinek az az elvárása hogy csináljam végig, viszont úgy érzem hogy ha folytatom komoly problémáim lesznek lelkileg.

2021. jan. 19. 17:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Idegileg *
2021. jan. 19. 17:02
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

én is elvégeztem az egyetemet hármasra le államvizsgáztam. Nem nagy dolog. Most volt vizsga időszak ha ezt megcsináltad minden tárgyadat akkor mi a problémád? Elment az erőd?


Én szorgalmi idpőszakban végig be voltam rúgva csoporttársakkal részegen halgattam az előadásokat z-kat meg ki puskáztam. És meglett arra van ez a pár hónap a tavaszi félév vizsga időszakában hogy kipihend magad, feltöltődj legyél a barátaiddal (most skypeon tudsz) és relaxálj. Aztáűn mad lehet magolni mint a barom két hónapot tavasz végén-nyár elején.


Ennyire idegroncs vagy akkor ott nem az egyetem nehézsége lehet a ludas hanem valami szorongásos, depresszív zavarod van még ha csak rejtetten is. Ezért mindenképpen ajánlom hogy keress fel egy ehhez a problémához értő pszichológust, akár pszichiátert. Nem tudom nálunk volt de nálatok nincs véletlenül iskola pszichológus????

2021. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

És eleve azt sem értem továbbá hogy miért mentél humán gimnáziumból mérnöki területre? Mit tanulsz? S mi motivált hogy ezt válaszd? Te szerettél volna erre a szakra jönni vagy a szüleid mondták?


Kérlek válaszolj még a fentiekre hogy pontosabb, kimerítőbb választ tudjak adni.

2021. jan. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért választottam ezt a szakot mert ebben láttam a jövőt és úgy gondoltam képes leszek rá, és a szüleim is elvárták hogy valami komolyabb szakra menjek. Már egy hónap után rájöttem hogy nem nekem való mert nagyon nehéz. Elismerem hogy gyenge vagyok idegileg és már olyan szinten van a szorongás hogy nem tudok enni, aludni és pánikrohamom is volt..
2021. jan. 19. 17:16
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor tönkre fogsz menni idegileg, ha már egyetembe ilyen ideges vagy mi lesz ha dolgozol??? Akkor öngyilkos akarsz majd lenni csak úgy mondom. Amunka világa 100szor felelősségtzeljesebb, keményebb mint elülni a padba és vizsgázni félévente 8-10 tárgyból.
2021. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha ennyire rossz a helyzet,akkor én a helyedben más szak után néznék. Azt hiszem, ha az első félévben hagyod ott,akkor azt nem vonják le az állami féléveid közül...
2021. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyszerűen csak át kell kapcsolni az agyad a maximLista, kötelező, ettől függ a jövőm meg az életem és boldogságom állásból arra, hogy: felnőtt ember vagyok, ez egy lehetőség hogy olyan végzettségem legyen amivel esetleg többet kereshetek, de senki nem fogja nézni hanyassal csúsztám át a vizsgán, semmi szükség belebetegedni a dologba és még ha nem végzem el akkor sem ér véget a világ. Millió ember keres többet akár végzettség nélkül és még több millió ember boldog akár kevés bevételtől is. Amíg ettől függsz érzelmileg nem is fog menni. Ez csak egy iskola, kvázi jelenleg a munkahelyed, van pár óra amit naponta rá kell fordítani és ennyi. Nem jó érzés, dolgozni se lesz az neha, de ennél komolyabban nem kell venni. Mellesleg ha bemagolod az bőven elég. Sok ember nem beszél erről, de a legtöbb munkahelyen a nulláról tanulsz be vagy a gyakorlaton szerzett tudást használod. Az elméleti anyagokra bőven elég ha bemagolod ahogy te csinálod aztán vizsga után el is felejted. Tudd melyik könyvből ke kikeresni majd ha mégis kéne. Ülj le úgy tanulni, hogy amit megjegyzek megjegyzek, amit nem nem, nem dől össze a világ akkor se, egy ketteshez lehet bőven elég. Hallgass zenét, chipsezz, ha úgy ülsz le, hogy úristen de utálom, de szörnyű lesz nem megy, persze, hogy nem is fog menni. Hát az agyaddal már annyi negatív energiát indítottál útnak hogy esélytelen a dolog.
2021. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy mindenáron el akarod-e végezni ezt a szakot, vagy keresel valami mást, ami feltehetően könnyebb.
2021. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En fél éve diplomáztam le. Először is, a mink teljesen más világ ne hasonlítjuk az egyetemhez. En ugyanilyen paragép voltam mint te, hatalmas harcokat vivtam magamba, minden vizsgaidoszakba fel akartam adni. De nem tettem és eletem legjobb döntése volt, az egyetem nem csak a diplomát adta, hanem az út amit azalatt végig jartam az az ami igazán értékes számomra. Ami nagyon fontos, hogy ez mar nem gimi, engedd el a jegyeket. Az egytől otig osztályzás semmit nem ér, lesz hogy jogtalanul kapsz rossz vagy jobb jegyet, a tudásod egyáltalán nem tükrözi és ezt minden cég pontosan tudja. De itt már nem lehet mindig csak az ötösre törekedni, nem kell kitűnőnek lenni. Abba gondolj bele h itt most 60% és kettes ami emelt érettségin egy ötös. Tehát a kettesert kell ide annyi tudas mint a legnehezebb érettségin egy otoshoz. Vizsgaidoszakban a legtöbb ember ilyen állapotba kerül főleg h a tied is egy nehéz szak. Szóval vizsgák közepette soha nem szabad döntést hozni. Szorgalmi időszakban ne jaj szóld magad túl, bulizz, pihenj, logj, persze azért valamennyit tanulj is de ne vidd túlzásba :D utána ha belegondolsz a négy hónap lazult után van két hónap ami pokol, de ezt követően megint buli és szórakozás főként. Bele fogsz jönni. Érdemes keresni egy pszichológust aki segít a stresszkezelesben és a szorongás kezelésében en 10 alkalommal voltam és rengeteget segített, utána sokkal könnyebb volt mentálisan is atlendulni ezeken az idoszakokon. Ez most egy nehéz helyzet de ne futamodj meg, kifizetodik ha megcsinalod és sokkal erősebb leszel fejben is egyetem végére. Utána a munka mar felüdülés lesz, főleg ha találsz egy olyan helyet amit szeretsz. Tudom h lehetetlennek tűnik, en is így voltam vele, elképzelni se tudtam h le fogok tudni diplomázni míg a kezemben nem tartottam :D és meg most is néha megnézem nem csak álmodtam e :DDDD az egyetem nehéz, nagy kihívás, sok mindent megtanít az évek altt a tananyagon kívül, jo önismereti lecke. Úgyhogy fel a fejjel, szépen kihevered a vizsgakat és újult erővel várod a következő félévet!!!
2021. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2021. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!