Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utolsó évem az egyetemen és...

Utolsó évem az egyetemen és konkrétan amelyik nap nem tanulok gyűlölöm magam.. folyamatos bűntudatom van olyankor, képtelen vagyok pihenni.. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
2020. dec. 26. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, mostmár a célegyenesben vagy és sikerülni fog. Próbálj támogatást meríteni a környezetedből, nekem a barátnőm segített, de otthon toxikus környezetben azt kaptam csak, hogy úgy sem lesz belőlem semmi. Nekem is rémálmaim voltak, pánik rohamok törtek rám. Ha a barátnőm nem lett volna, akkor az utolsó vizsgám előtt otthagytam volna az egészet. Nagy hiba lett volna. Ha nincs a környezetedben támogatás vagy ha van is, de nem elég hatékony, akkor egy pszichológushoz se árthat elmenni, elmondani, hogy mi bánt az egészben. Én is voltam, de csak egy alkalommal, nem harapta le a fejemet, de nem sokat ért hosszú távon, mert nem akartam megfogadni a tanácsait. Felvetette, h mi van akkor ha nem sikerül, mi van ha... ha erre tudod a választ, akkor a megoldást is megtalálod.
2020. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia! Hasonló helyzetben vagyok, történetesen passziváltatnom kellett 2 félévet az egyetemen a legutolsó félévem előtt (egy tárgy és a szakdoga van vissza)... Alapvetően is bűntudatom van, ha nem érzem, hogy kimerülésig tanulok, egyszerűen értéktelennek érzem magam.


Így, hogy még csak nem is volt mit tanulnom, teljesen magamba fordultam. Nem tudtam pihenni, egybefolytak a napok stb.. Én letöltöttem egy napló szerű alkalmazást, Daylio a neve, de szerintem mindegy, melyiket használod. Ez egy olyan napló, amibe minden nap bele lehet írni, milyen kedved volt, célokat tűzhetsz ki magadnak minden napra és kipipálod nap végén, amit végül elértél. A végén lehet írni szöveget is, ide felírtam mindent, amit aznap csináltam. Ez azért segített, mert ahogy végigolvastam, rájöttem, hogy ha nem is tanulás, ezeket akkor is fontos volt elvégezni. Egy idő után szépen lassan elmúlt a bűntudat... Próbálj a kisebb dolgokra koncentrálni.


Egy másik ötlet: ossz fel egy tantárgyat több részletre, és minden nap csinálj meg belőle egy miniatűr részt, ezzel becsapva az agyadat. De lehet ez egy tárgyhoz kapcsolódó könyv olvasása is... Pl. napi 10 oldal, és kész, be van "csapva" az agyad. Hátha ez segít.


Kitartás!!!

2020. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez.. Masodeves vagyok és a vizsgaidoszak ketteszakadt az unnep miatt. Lazitani akarok de allandoan az van bennem hogy de tanulni kell pedig egy honapja tanulok mindennap, 3 vizsgam letudva, mind 4es vagy jobb +3 beadandó , de hatra van meg 4 vizsga januarra.

En megprobaltam azt csinalni, hogy tudom mikor fogok nekiallni, ugy hogy fixen végezzek a vizsgara, tudjak mindent. Nekem mas nem hasznal :/ legyel sokat emberek kozeleben, kicsit feledteti a kötelességtudatot. Azontul probalj kevesebbet tanulni, atnezni a dolgokat. Sokat segit, es tanulas is. Kicsit segit megnyugodni. Hajra!

2020. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tanulok csak adott vizsga előtt 1 nappal és 4.6-4.8 az átlagon 5 félév óta.

Ezek amiket leírtok elég komoly mentális betegségekre utalnak.

2020. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudod itt nem bufe szakokrol van szo mint a Te esetben kedves 4.

Megneznem ha egy orvos csak a vizsga elott egy nappal kezdene neki az egesz anatomia tananyagnak. Meg ha sikerülne is, mit er vele ha nem tudja kivulrol? Csak a jövőben lesz neki nagyobb szopas.

Persze ez akkor ervenyes ha nem 20-30 diabol irsz. Nalunk az egyetemen a kozgazdasag vizsga (pedig eu-ben vagyok megjegyzem szóval kozom nincs hozza) 200 oldalas konyvbol all. Abbol barmire rakerdezhet. Na persze. Ez akkor is érvényes ha nem mindenbol írásbeli van . Nalunk kizarolag minden szobeli, kivetel a 3 beadando.

Ja es + ajandek az egyetememtol. 2 zh utan mehetsz vizsgazni. Nem ugy van mint mashol ha megvan a 2 zh akkor kapsz megajanlott jegyet. Nem nem. Nalunk vizsgara csak zhk után mehetsz, raadasul ugye szobeli.

Ennyit errol. Nekem 4,4 az atlagom.

2020. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon proli vagy és sokra tartod magad.

Gyógyszerésznek tanulok. Az mennyire büfé szak?

Mellette dolgozom webfejlesztést otthonról, plusz gépeket javítok, plusz ingatlanozok. Nem is jutna több időm tanulni.

200 oldal, ez nagyon vicces. Azt hiszed ez a teljesítmény, h 200 oldal... Az átlag embernek valóban az, de az átlag nagyon buta.

2020. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Es mondd mar el ha 1 nappal elotte tanulod meg mi marad meg?

Gyogyszeresz pff. Nekem pecsen van gyogyszeres haverom, hat O nem igy velekedik hogy eleg neki a vizsga előtti nap.

2020. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért van, mert különböznek az emberek.

Ez olyan, mint, hogy nekem 23 évesen van átlag 900ezerFt/hó bevételem, de volt már 1,4millió nettó is 1 hónap alatt.

Van 2 lakásom kiadva, most újítom a 3.at és azt is kiadom van egy saját kertes házam, jó kocsim, 2,5 milliós PC-m.

Ez van akinek sok, van akinek átlagos. A legtöbb embernek elérhetetlen.

A legtöbb embernek 200 oldal nagyon sok, de a legtöbb ember sajnos buta. Tudom te azt hiszed, h nem vagy az, mert egyetemre jársz, de hidd el egy diploma nem olyan nagy dolog.

2020. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Es akkor melyikunk van nagyra magaval?😂

Ki nem sz.rja le? Ha semmit nem ersz el a 4,8as atlagoddal? 23 evesen egyetem mellett 900 as fizetes persze. Szép mese.

Nem vagyok magamra, de en euben azert tanulok hogy kesobb erjen valamit a tudasom es segiteni tudjak embereknek.

Nem verem magam mert apuci nekem adta a 2 hazat. Xd.

2020. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyéni tanrenden vagyok. Dolgozom az egyetem mellett, 16 éves koromban csináltam az első fizetős melómat, mint webfejlesztő. Az igaz, h 14 évesen kezdtem ezt kitanulni és 2 fizetős képzést is megcsináltam, amit, akkor a szüleim fizettek. Érettségi után 1 évig csak webfejlesztőként dolgoztam és utána jöttem az egyetemre.

Az, ahogy írod, h eü.-t tanulsz, abból látszik, h próbálsz nagyra lenni vele, h egyetemre jársz, de konkrétan nem írod, h milyen szakra, mert közben te is tudod, h ahová te jársz, az egy gyógyszerésznek vagy orvosnak nevetségesen könnyű lehet, feltéve, h jó képességű.

Egy egyetem önmagában nem nagy dolog. Gondolj bele van aki 17 évesen érettségi után kimegy Oxford-ba vagy Harvard-ra vagy Yale-re magyarként, jó pár ilyen ember van. Ott aztán idegen nyelven tanul és sok esetben már első néhány félév után olyan gyakornoki programokban van, mintha teljes állásban dolgozna. Ehhez képest a 200oldal?

900 ezres fizetés számodra elképzelhetetlen, mivel proli a gondolkodásod.

Mivel informatikával foglalkozom, ezért itthonról külföldi cégeknek is bedolgozom. Így ez egyáltalán nem számít sok pénznek.

A lakásokat meg én vettem magamnak. Felújítandó lakásokat vettem és a párom intézte a felújítást, jórészt abból a pénzből, amit én kerestem.

2020. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!